Cep Telefonunuzdan Bir Blog Uygulaması Başlatmak ve Çalıştırmak için En iyi Beş Ugyulama

Bloglama, deneyimlerinizi, maceralarınızı, bilgeliğinizi ve müziklerinizi dünyanın ile  paylaşmanın harika bir yoludur. Birçoğumuzun yoğun bir şekilde yaşadığı, sürekli olarak bir yerden diğerine geçerken, bloglarımızı düzenli olarak güncellemek için eve geldiğimizde zaman ayırmak zor olabilir, bu yüzden çoğu kişi kişisel arşivlerini yazmaya yöneldi. Cep telefonlarında, sorunsuz bir blog çalıştırmak, aynı zamanda eğlenceli bir şekilde bir blog yürütme işlemini yapmak için en güzel beş uygulamayı sizler ile paylaşıyorum.

Bloglama Platformu: WordPress veya Blogger

Blog platformu

Blog yazmaya başlamadan önce sitenizi yayınlayabileceğiniz bir platform seçmeniz gerekir. Çok popüler WordPress ve Blogger gibi ve ücretsiz, barındırılan seçenek mevcuttur. Bu platformların her ikisinde de, kullanıcıların gönderilerini hareket halindeyken oluşturmasına, düzenlemesine ve yayınlamasına olanak tanıyan uygulamalar vardır.

Blogger ve WordPress arasındaki temel fark, Blogger’ın yapılandırmak ve kullanmak için biraz daha basit olmasına rağmen, WordPress’in ücretsiz tekliflerinin sınırlarını aştığınızda kendi kendini barındırılan bir siteye göre özelleştirmenin ve sonunda geçiş yapmanın daha kolay olmasıdır. Hangisini seçerseniz seçin, büyük mobil platformlar için resmi uygulamalar vardır.

Blogger ( Android ve iOS ) – ÜCRETSİZ

WordPress ( Android ve iOS ) – ÜCRETSİZ

Metin Editörü: Google Dokümanlar

Metin mesajlarınızı blog uygulamanız içinde kesinlikle oluştururken, genel olarak bu, işinizi kaybetmeniz çok kolay olduğundan kötü bir fikirdir. Bunun yerine, tüm yayınlarınızı Google Dokümanlar’da yazın, böylece içeriğiniz her zaman yedeklenecek ve diğer tüm platformlarınızda kolayca bulunacaktır.

Google Dökümanlar

Google Dokümanlar ( Android ve iOS ) – ÜCRETSİZ

İpucu: Belgelerinize sağlam dilbilgisi becerilerine sahip güvenilir bir arkadaşınızı Google Dokümanlar işbirliği özellikleriyle ekleyin, böylece emin olmadığınız herhangi bir kopyanın ikinci bir gözünü alabilirsiniz.

Fotoğraf Editörü: Pixlr Express

Başarılı bir blog için güzel ve çekici görüntüler kesinlikle gereklidir. Birkaç yıl önce, görüntüleri telefonunuzdan düzgün bir şekilde düzenlemek neredeyse imkansız olurdu, ancak Autodesk gibi bilinen geliştiricilerden fotoğraf düzenleme uygulamalarının yeni gelişmesiyle birlikte, bu şimdi gerçek bir olasılık haline geliyor.

Pixlr Express

Önerebileceğimiz birkaç fotoğraf düzenleme uygulaması olsa da, kişisel favorim Pixlr Express. Bu uygulama kolayca ve hızlı bir şekilde ayarlamanıza, düzeltmenize, kırpmanıza, filtreler uygulamanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Pixlr ayrıca kolajlar oluşturabilir, kırmızı gözü düzeltebilir, dişleri beyazlatır ve sanatsal görünümlü fokal bulanıklıkları uygulayabilir.

Pixlr Express ( Android ve iOS ) – ÜCRETSİZ

İpucu: Beğendiğiniz bir filtreyi bulun (çok aşırı olmayan) ve yayınladığınız tüm fotoğraflarda kullanın, blogunuza görsel bir tutarlılık katın.

Sosyal Ağ: Buffer

Farklı ilgili sosyal ağlarda okurlarınızla etkileşim kurmak, okuyucunuzu korumak ve daha da geliştirmek için önemli bir yoldur. Twitter, Facebook, Pinterest, Polyvore, LinkedIn ve daha fazlası arasında, aktif kalmak ve düzenli olarak yayınlamak zor olabilir. Tampon, çeşitli siteler için sosyal ağ gönderilerini sıraya koymanıza ve bunları belirli aralıklarla otomatik olarak yayınlamanıza olanak tanıyan, sizin için süreci otomatikleştiren son derece kullanışlı bir webapp’tır.

Buffer (Android and iOS) – ÜCRETSİZ

İpucu: Sıranızı hafta boyunca yapılacak sosyal medya gönderileriyle doldurmak için her hafta bir süre ayırın. Maksimum etkililik için ne zaman ve ne zaman yayınlayacağınızı belirlemek için biraz deneme yapın.

Trafik Analizi: Google Analytics

Google Analytics, sitenizde okuyucunuzun alışkanlıklarını ve etkinliklerini analiz etmenizi sağlayan önemli bir araçtır. Analytics’in çalışması için blogunuzda yapılması gereken bazı arka uç yapılandırması vardır, ancak hem WordPress hem de Blogger kurulumu kolaylaştırır.

Google Analytics.jpeg

Google Analytics (Android and iOS) – ÜCRETSİZ

İpucu: Google Analytics’in en etkili olması için, rastgele değişiklik yapmamaya çalışın. Trafiğinizdeki etkilerini ölçmek için değişiklikler arasında yeterli zamana sahip, belirlenmiş bir zaman planında yer almak için blogunuzda büyük değişiklikler planlayın.

Yukarıdaki araçlarla ve yaratıcılıkla herkes, koşuda başarılı bir blogu başlatabilir ve yönetebilir. Yorumlarınızı lütfen yazınız.

 

 

 

 

oneyazio

 

Reklamlar