Web Sitenizin Güvenliğini Artırma Yolları

Bazen herhangi bir görevi üstlenmek için en iyi yöntemler en basit olanlardır.

Birlikte bakalım,🤔

Web sitenizi kötü adamlardan korumanız gerektiğini biliyorsunuz, ancak web sitesi güvenlik açıklarının sanki tavşan deliğine girdikten sonra karmaşık kavramlar ve karmaşık çözümler ile karşılaşacaksınız. Yine de, web sitenizin güvenliğini iyileştirmek için takip etmeniz gereken en iyi uygulamalar vardır. Şu anda web sitenizi korumak için yapabileceğiniz sekiz temel şey ise;

YAZILIMINIZI GÜNCEL TUTUN

Yüklediğiniz tüm platformları veya komut dosyalarını güncel tutmak çok önemlidir. Bilgisayar korsanları, yaygın olarak kullanılan web yazılımlarındaki güvenlik kusurlarını agresif bir şekilde hedefler ve güvenlik açıklarını yamalamak için programların güncellenmesi gerekir. Kullandığınız her yazılım ürününü, özellikle (eklentileri) korumak ve güncellemek önemlidir. Günümüzde hacklenme, örümcekler (yazılım programı robotları) tarafından, çoğu zaman devamlı taramayla açığa çıkan zayıf noktalar ile gerçekleştiriliyor.

En önemlisi👇👇👇

GÜÇLÜ ŞİFRE POLİTİKASI UYGULA

Mümkün olduğunca daha yaratıcı ve güvenli şifreler kullanmalısınız.
Mümkün olduğunca daha yaratıcı ve güvenli şifreler kullanmalısınız.

Güçlü şifreler kullanmak önemlidir. Hacker’lar, parolaları kırmak için kaba kuvvet kullanan karmaşık yazılımları sıklıkla kullanır. Karşı kuvvete karşı korumak için, şifreler, büyük harf, küçük harfler, rakamlar ve özel karakterler içeren karmaşık olmalıdır. Şifrelerin en az 10 karakter uzunluğunda olması en iyisidir.

GİRİŞ SAYFALARINIZI ŞİFRELEYİN

Giriş sayfalarınızda SSL şifrelemesi kullanın . SSL, kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları ve giriş kimlik bilgileri gibi hassas bilgilerin güvenli bir şekilde iletilmesini sağlar. Bir sayfaya girilen bilgiler şifrelenir, böylece kesişebilecek herhangi bir üçüncü taraf için anlamsızdır. Bu, bilgisayar korsanlarının giriş kimlik bilgilerinize veya diğer özel verilerinize erişmesini önlemeye yardımcı olur.

WEB SİTENİZİ TEMİZ TUTUN

Web sitenizdeki her veritabanı, uygulama veya eklenti, bilgisayar korsanları için başka bir olası giriş noktasıdır. Web sitenizde artık kullanılmayan dosyaları, veritabanlarını veya uygulamaları silmeniz gerekir. Dosya yapınızı değişikliklerin kaydını tutmak ve eski dosyaları silmeyi kolaylaştırmak için düzenli tutmak önemlidir.

VERİLERİNİZİ YEDEKLEYİN

Sitenizi düzenli olarak yedekleyin. Sitenizin erişilemez hale gelmesi veya verilerinizin kaybolması durumunda tüm web sitenizin yedeklerini tutmalısınız. Web host sağlayıcınız kendi sunucularının yedeklerini sağlamalı, ancak dosyalarınızı düzenli olarak yedeklemelisiniz. Bazı içerik yönetimi programlarında, sitenizi otomatik olarak yedekleyebilen eklentiler veya uzantılar bulunur. Ayrıca, veritabanlarını ve içeriği manuel olarak da yedekleyebilmeniz gerekir.

WEB SİTENİZİ GÜVENLİK AÇIKLARI İÇİN TARAMA

Web sitesi ve sunucu güvenlik açıklarını kontrol etmek için düzenli olarak web güvenlik taramaları yapmak önemlidir . Web güvenlik taramaları, bir programda ve web bileşenlerinizdeki herhangi bir değişiklik veya ekleme sonrasında gerçekleştirilmelidir. İnternet’te, web sitenizin ne kadar güvenli olduğunu ölçmek için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz araç vardır. Bu araçlar kısa bir inceleme için yararlı olabilir, ancak sitenizin olası tüm güvenlik açıklarını algılamayacaktır. Web sitenizde profesyonel bir güvenlik taraması yapmak, web sitenizdeki güvenlik açıklarının derinlemesine bir incelemesini ve açıklamasını sağlayacaktır.

GÜVENLİ BİR ANA BİLGİSAYAR KULLANIN

Güvenli ve itibarlı bir web barındırma şirketini seçmek, web sitenizin güvenliği için çok önemlidir. Seçtiğiniz ana bilgisayarın tehditlerden haberdar olduğundan ve web sitenizi güvende tutmaya adanmış olduğundan emin olun. Ev sahibiniz ayrıca verilerinizi uzak bir sunucuya yedeklemeli ve sitenizin saldırıya uğraması durumunda geri yüklemeyi kolaylaştırmalıdır. Gerektiğinde sürekli teknik destek sunan bir ev sahibi seçmeniz doğru olacaktır.

GÜVENLİK UZMANI KİRALAMA

Web sitenizi korumak söz konusu olduğunda, güvenlik hizmetleri sunan bir firma ile bir ilişki geliştirmek hayat kurtarıcı olabilir. Küçük şeyler kendi başınıza halledilebilirken, bir uzman tarafından ele alınması gereken pek çok güvenlik önlemi vardır. Güvenlik hizmetleri sunan şirketler, web sitenizi güvenlik açıkları için düzenli olarak tarayabilir, tüm web sitesi güvenlik denetimlerini gerçekleştirebilir , kötü amaçlı etkinlik izleyebilir ve onarım gerektiğinde yanlarında olabilir. Siz ve ekibiniz web sitenizi korumak için her zaman dikkatli olmalısınız ve bu pratik ipuçları sadece en temel yöntemleri temsil eder. Web siteniz için güvenlik korumaları aramayı asla bırakmayın. Kötü adamların kazanmasına izin vermeyin.

info@oneyazio.com
info@oneyazio.com
Reklamlar