Kuskovo Müzesi

Kuskova Malikanesi

Sheremetev’in çizimlerine ait olan malikane, 18. Yüzyılın sanatsal abidesi olarak kabul edilir. Kalabalık tiyatro şenliklerini ve festivallerini elinde tutan muhteşem resepsiyonlar, kutlamalar için tasarlandı.

by erdemcetin oneyazio
by erdemcetin oneyazio

Malikanede gösterişli Saray ve İtalyan müzesi, kilisesi ve bir çok benzersiz mimari eser bulunmaktadır. Etrafı, Fransız tarzında bahçeleri ile çevrili, bazı ülkelerden sergilenmek üzere getirilen seramik ve cam eserleri bulunmaktadır.

1919’da malikane müze oldu ve 1938 yılından beri, Rusya’daki tek seramik müzesinin Kuskovo’ya nakledilmesinden sonra, Devlet Seramik Müzesi ve Kuskovo Malikanesi adı değiştirildi. Şu anda müzeye Kuskovo deniyor. Bugün, antik çağlardan moderniteye kadar çeşitli ülkelerden dünyanın en büyük seramik koleksiyonlarından biridir.

by erdemcetin oneyazio
by erdemcetin oneyazio

Her yıl müzede sergiler düzenleniyor; klasik müzik konserleri düzenlenir; Eski manor kutlamaları, resepsiyonları ve festivalleri yeniden canlandırılmaktadır.

Burada gündüz yada akşam göletin diğer tarafında oturup müzeyi seyretmek yada yürüyüş yapmak gerçekten çok hoş bir duygu.

Kuskovo Malikanesi
Kuskovo Malikanesi

 

Reklamlar