Dünyayı Sırtlamak İçin İlk 25 Neden

Derinlerde, çoğu insanın seyahat etme arzusu vardır. Sıklıkla uzak geleceğe doğru itilir, ve “bir gün” dünyayı görmek için romantik bir düşüncedir.

Ancak emekliliğe kadar bekleyerek değerli seyahat zamanınızı boşa harcıyorsunuz! Dünyada bir ömür boyu anılar yaratmaya başladığınızda neden yaşlanıncaya kadar bekleyin? Sizi seyahat etmemek için mazeretlerden daha fazla neden olduğuna ikna etmek için dünyayı sırt çantasıyla toparlamak için ilk 25 nedeni oluşturdum.

Dikkat: Bu liste hızlıca kendiliğinden uçuş rezervasyonlarına neden olabilir! 🙂

 

1-Rastgele hayatınızın aşkı ile tanışın ve tüm planlarınızı sadece onlarla birlikte olmak için pencereden atın.

2-Bir motosiklet veya minibüs alın ve rüzgarın sizi götürebileceği her yere seyahat edin. Dünyayı dolaşırken nihai özgürlük!

3-Issız bir Karayip adasında iki hindistan cevizi ağacı arasında dizilmiş bir hamakta uyumak. Sorunlarınızı unutmanın en kolay yolu!

 

4-Şu anki rutininizden çıkın ve günlük yaşamın monotonluğunu kırın. Değişim zamanı!

 

Goa gün batımı

5-Farkındalığınızı artıracak ve sizi kolaylıkla çok yönlü yapacaktır.

6-Kendine değerli ‘sen-zaman’ ver. Hergün yapmak zorunda olduğunuz tüm kararlardan ve yaşam seçimlerinden bir adım geriye gidin. Hayatta sırada ne olacağını bulma zamanı.

7-Kaç yaşında olursanız olun, bütün gece floresan vücut boyasıyla kaplı bir adada hiç kimsenin işi olmaz gibi parti yapın.

8-Kendini yeniden keşfetmek! Eve dönüşünüzdeki algıdan ayrılmak ve istediğiniz kişi olmak için mükemmel bir zaman!

9-Yeni bir seyahat etme becerisi, hayatınıza heyecan katacak ve size bakış açısı kazandıracaktır.

My backpack

10-Arkadaşlarınıza ve ailenize, dünyayı ele geçirmeye korkmayan biri olduğunuzu kanıtlayın!

11-Devasa bir volkanda yürüyün, bir uyku tulumu getirin, tepeye kamp yapın ve sonra yeni bir güne uyanın.

Cehennem Kapısı
Cehennem Kapısı, Türkmenistan

12-Maneviyatınızı keşfedin…. Rüzgar nereye götürürse götürsün.

13-Mutfak deneyimlerinizi genişletin. Yol boyunca birkaç tuhaf şey içerebilir, ancak her kültürün garip ve harika yiyeceklerini göreceksiniz.

Altay, Rusya
Altay, Rusya

 

Yemek

 

14-Olabildiğince çok ülkeyi ziyaret et. Onlardan zevk almak için kendinize zaman ayırdığınızdan emin olun.

15-Farklı bir dil öğrenin. Bir otel rezervasyonu için sadece birkaç cümle olsa bile, Çin ya da Rus dilinde merhaba demek, yerel halk bunu sevecek ve seyahatinizi uzun mesafeli olarak artıracaktır.

 

16-Uzmanlığınızın bir kısmını, ihtiyacı olan bazı insanlara gerçekten fayda sağlayabilecek değerli bir nedene gönüllü olarak verin.

17-Dünyayı görmek zorunda kaldığın özlemi dile getir. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürün ve gelecek için beklemeyin. Neyin değişebileceğini asla bilemezsin, bu yüzden fırsatın varken fırsatını kullan!

18-Sevdiğin şeyi yaparak daha fazla zaman harca. Sörf yapmayı seviyorsanız, katil dalgaların olduğu bir plaj bulun ve anı yaşayın. Eğer yoga ise, huzurlu bir kırsal alan merkezine bakın.

19-Bir gecede bir havaalanında uyuyarak zorlu bir bütçe backpacker hayatını yaşa.:)) Ertesi gün daha kötü bir hostel yatağını asla takdir etmeyeceksiniz. 🙂

20-20 dolardan tasarruf etmek için 24 saat boyunca otobüse ile yolculuk edin. Bu kesin bir deneyim. Ayrıca yerlilerin nasıl seyahat ettiğini görmek için harika bir yol. Bazı ülkelerde, tekrar tekrar 6 kez oynanan uygunsuz aksiyon filmlerine hazırlıklı olun. Çoğu yerde karşınıza çıkacaktır.

 

21-Kendin hakkında yeni şeyler öğren. Sadece dinlenmeyi bekleyen içten bir çok güç var.

22-Evde sahip olduğunuz her şey için minnettar olmak, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun. Ayrıca seyahat etme seçeneğiniz varsa ne kadar şanslı olduğunuzu takdir etmek için.

23-Dünyanın her yerinden yeni arkadaşlar edin. Kendi hayatınıza dışarıdan bakmak için güzel bir fırsat sunacaktır. Bir sonraki büyük seyahatinde size katkı sağlayacaktır.

 

24-Kendinizi rahat bölgenizden çıkarın. Bu, 10 metrelik bir şelaleye dalmak, köpekbalıklarıyla yüzmek veya tehlikeli görünümlü Meksika dönme dolabında bir şans olabilir. Kendine meydan oku ve ne kadar cesur olduğunu gör!

25-Yeni bir kültüre dalın ve bu Dünyadaki büyüleyici ve ilginç fark yaşam tarzları hakkında her şeyi öğrenin! Kolayca dünyayı sırt çantasıyla almanın en önemli nedenlerinden biri. Bir ülkede ne kadar süre harcayabilirseniz o kadar iyi anlarsınız.

Hollanda, Kinderdijik
Hollanda, Kinderdijik

Trips

Moskova, Balashikha
Moskova, Balashikha
Zafer Parkı Moskova
Zafer Parkı Moskova
Erzincan, İliç
Erzincan, İliç, Karasu
Moskova, Domodedovo
Moskova, Domodedovo Havalimanı Termial 1
Emre Can Kaya
By Emre Can Kaya

Dünya 🌍 güzel.

oneyazio

Reklamlar