Seyahat Kaynakları

SEYAHAT KAYNAKLARININ ULTIMATE LİSTESİ

Seyahat kaynakları dünyayı dolaştırıyor…

İyi karmaya geçmek için faydalı olacağınızdan emin olduğum bu büyük seyahat kaynakları listesini oluşturmaya karar verdim.

Aşağıda, kişisel olarak kullandığım web sitelerinin, hizmetlerin ve araçların kapsamlı bir listesini bulacaksınız. Bu araçlar bir sonraki seyahatinizi planlamanıza, paradan tasarruf etmenize ve hatta yol boyunca seyahat etmekten kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Not: Bu liste sık sık güncellenecektir, bu nedenle kısa süre sonra tekrar kontrol ettiğinizden emin olun. Hafta da bir kez.

KONAKLAMA

Booking.com

Bu hem yerel hem de uluslararası rezervasyonlar için bir numaralı otel rezervasyon sitesi. Bu siteyi birkaç yıldır kullanıyorum ve henüz sorun yaşamadım. Onlarla ilgili en iyi bölüm, konaklamanızı rezerve ettiğinizde, konaklamanızı kontrol edene kadar ödemek zorunda kalmamanızdır. Diğer bir bonus, rezervasyonunuzu son dakikada iptal etmeniz gerektiğinde sizi kapsayan “Ücretsiz İptal Ücretleri” dir.

Hostel Dünyası

Yaklaşan seyahatiniz için uygun fiyatlı ve temiz bir hostel bulmak istiyorsanız, konaklamanızı Hostelworld üzerinden rezerve etmeyi unutmayın. Hostel World, dünya genelinde 180’den fazla ülkede 30.000’den fazla mülk seçeneği sunmaktadır. Bu sayede uygun bir hostel bulmakta sorun yaşamazsınız.

Airbnb

Birkaç günden daha uzun süre bir varış noktasında kalmayı planlıyorsanız, bir daire kiralamak genellikle otel odası kiralamaktan daha uygundur. Bugünlerde, seyahat ederken dairelerde kalmayı tercih ediyorum. Artık otellerde kalmam demiyorum, zaman zaman yapıyorum. Uzun bir keşif gününden sonra eve dönüp tam donanımlı özel bir daireye gelmek gibisi yoktur.

Hotel Tonight

Hotel Tonight, dünya genelindeki destinasyonlarda en iyi son dakika otel fırsatlarını sunan bir akıllı telefon uygulamasıdır. Bu uygulama sadece son dakika konaklamalar için geçerli, bu yüzden yolculuğunuzu önceden planlamayı seven biriyseniz, muhtemelen bu uygulamayı kullanmayacağınız bir yer bulacaksınız.

Zaman zaman spontan bir gezgin olabilirim ve HotelTonight’ın yol gezileri, bisiklet turları, sırt çantalı gezginler ve daha yüksek kalitede bir otel bulmak isteyen gezginler için en iyisi olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda bir destinasyonda herhangi bir sorunu olmayanlar için de harika.

Güvenilir Ev Sahipleri

Bir destinasyonda birkaç haftadan birkaç aya kadar bir yerde harcamak istiyorsanız, Güvenilir Ev Sahipleri’ndeki bir aile gezisine göz atmanızı öneririm. Henüz tarihler itibariyle ihtiyaçlarıma uygun bir ev bulma konseri bulamadım, ancak her zaman en son ev bulma fırsatlarını takip ediyorum.

Alternatifler : MindMyHouse , Housecarers

Havalimanlarında Uyumak

Sizi havaalanında geçirmekten başka seçeneği olmayan uzun bir konaklama veya uçuşunuz varsa, bu siteyi kontrol ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Bu sitede bulunan havaalanı rehberleri oldukça kapsamlı ve salon bilgileri, Wi-Fi kullanılabilirliği, ATM konumları, yemek seçenekleri ve daha fazlasını içeren her şeyi kapsar. :)))

Uçak Yolculukları

Google Uçuşları

Bugünlerde bir numaralı uçuş arama aracı. Bir ay boyunca fiyatları görmenizi sağlayan esnek takvim özelliğinden yeterince yararlanamıyorum.

Skyscanner

Skyscanner, uçuş fiyatlarını araştırırken kullanması gereken harika bir site. “Tüm Ay” filtresini kullanarak uçuş arayabilmeyi, kalkış şehrinizden “Her Yer” e kadar gidilecek en ucuz varış noktalarını ve daha fazlasını bulmak için uçuşları arayabilmek gibi arama özelliklerinden bazılarını gerçekten çok seviyorum. Skyscanner’ı Google Flights ve Kayak ile birlikte kullanıyorum.

Kayak

Yukarıda da bahsettiğim gibi, Kayak en iyi 3 uçuş arama motorları listemde. Özellikle en ucuz uçuşları bulmak için fiyat uyarıları ayarlama , Keşfetme aracı ve Esnek Tarih Arama (+ 3 / -3 gün, esnek ay) gibi özellikleri çok iyi.

WhichBudget

WichBudget, belirlediğiniz varış noktalarına en ucuz havayolu şirketlerini aramanıza yardımcı olan mükemmel bir kaynaktır. Tarihlerinizi girin, kalkış / varış havaalanını ve hangi havayollarının bu özel rotaya uçtuğunu öğrenin.

Araba ile Seyahat

Uber

Uber hızla benim için bir saplantı haline geliyor. Vnukova’daki ilk Uber yolculuğumdan beri bağımlı oldum. Sanırım sadece hizmetin basitliğini her şeyden daha çok seviyorum. Uygulamayı akıllı telefonunuzda açıp en yakın sürücüyü istemekten daha kolay olamaz. Gitmeniz gereken yere daha az değer verebilecek bir sürücüyle kokulu bir taksi için artık beklemenize gerek yok. Uber ile konfor, temizlik ve zamanın yaklaşık% 99,9’u harika bir konuşma geliyor. Hepsinden iyisi, Uber ile A noktasından B noktasına kadar standart taksilerinizden ortalama% 30-40 daha az alıyorsunuz.

RAYLI SEYAHAT

UrbanRail

UrbanRail, dünyadaki metro sistemleri, metrolar, tramvaylar ve diğer demiryolu transit sistemleri çeşitleri hakkında bilgi edinmek için web’deki en kapsamlı sitedir. Bu site, gezegendeki her büyük şehir için hemen hemen her metro ve demiryolu haritasına ev sahipliği yapan inanılmaz derecede ayrıntılı bir kaynaktır.

DENİZ YOLCULUĞU

Cruise Sheet

Cruise Sheet, seyahatlerinizde en iyi fırsatları bulmak için web’deki 1 numaralı kaynaktır. Pek çok seyahat hackerı bu siteyi, gemi seyahatini yeniden konumlandırma olarak da bilinen tek yönlü seyahatler bulmak için bir kaynak olarak kullanıyor. Bu sitede bazı inanılmaz fırsatlar gördüm. Gözlerinizin kopmasını sağlayın ve sık sık tekrar kontrol edin, çünkü fırsatlar uzun sürmez.

Araştırma ve Planlama

Wikitravel

Wikitravel, yeni hedefler araştırmaya gelince, benim için inanılmaz bir kaynak olduğunu kanıtlamış kalabalık bir seyahat rehberi. Vikipedi gibi, “Wikitravellers” olarak bilinen katılımcılar var. Bu adamlar hedef rehberi mümkün olduğu kadar güncel tutmak için harika bir iş çıkardılar. Bu benim son birkaç yıl içerisinde bir numaralı hedef araştırmam oldu.

Rome2rio

Uçuşlar, otobüsler, trenler, feribotlar, toplu taşıma ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm ulaşım biçimlerini kullanarak A noktasından B noktasına ulaşmanın en iyi yolunu bulmaya çalışanlarınız için mükemmel bir kaynak.

TripAdvisor Forumları

TripAdvisor’daki forumlar, belirli bir varış yeri, otel, etkinlik ve daha fazlası hakkında sorularınız olan kişiler için harika bir kaynak olabilir.

Hobo Haritaları

Tayland ve Laos’a gidenler için harika bir kaynak. Bu site, merkezi Mekong Nehri bölgesinde çok güzel ve oldukça ayrıntılı yer haritaları oluşturur.

SEYAHAT SİGORTASI
SAĞLIK & GÜVENLİK


Reklamlar