SINGAPUR

Singapore

Singapur, Güneydoğu Asya’da egemen bir devlettir ve resmen Singapur Cumhuriyeti olarak bilinir. Ekvatorun 137 kilometre kuzeyinde, Malay Yarımadası’nın güney ucunda yer almaktadır.


Aslan Şehri olarak bilinen Singapur küçük ama güçlüdür. Güneydoğu Asya’daki en küçük ama en zengin şehirdir. İnsanlar güzel ingilizce konuşur, sokaklar tertemizdir, yerlere çöp atmak yasaktır, yasalar kesinlikle uygulanır. Yaşam standartları, ortalama maaş ve para gücü aynı zamanda Singapur’un komşularıyla karşılaştırıldığında seyahat edeceği pahalı bir ülkedir.

Örneğin toplu taşıma araçlarını kullanarak dolaşmak kullanışlı ve ucuzdur. Sokak yemeklerini yemek de ülkeyi tanımanın lezzetli ve uygun fiyatlı bir yoludur. Singapur ne kadar küçükse, yapılacak ve görülecek çok şey var. Ülke cazibe merkezleri, turistik yerler ve eğlenceli aktivitelerle doludur. Ülkenin Güneydoğu Asya’nın geri kalanından tamamen farklı olması, Singapur’u içinde olması gereken ilginç ve benzersiz bir destinasyon haline getiriyor. Güle güle tuk tuks ve merhaba gökdelenler.


Hızlı ipuçları

 • İngilizce ‘Merhaba’ ve ‘Teşekkürler’: “Merhaba” ve “Teşekkürler” (Malay ulusal dil olsa da, İngilizce en yaygın kullanılan dildir)
 • Para Birimi: Singapur Doları ( mevcut dönüşüm oranları için buraya tıklayın )
 • Vize: Çoğu ülke için vize olmadan 90 günlük giriş
 • Güvenlik oranı: Global Peace Index üzerinde 1.53 puanla 21. sırada (ABD 2.04 puanla 97. sırada)
 • Yalnız Seyahat Kolaylığı: Singapur yalnız kadınlar için mükemmel bir destinasyondur – yasalar kesinlikle uygulanır ve insanlar kişisel sınırlara saygılıdır.
 • İklim: Yıl boyunca sıcak ve nemli. Yağışlı mevsim kasım ayından ocak ayına kadar sürer.
 • En iyi SIM kartlar: StarHub ve Singtel – kartlar havaalanından ve büyük marketlerden satın alınabilir.
 • Alçakgönüllülükle İlgili Düşünceler: Çoğu tapınak ve Caminin ziyaretçilerinin omuzlarını ve dizlerini örtmeleri gerekir.
 • Dünyanın tek Formula1 gece yarışı Eylül ayında Singapur’da yapılmaktadır.
 • Singapur’da yaşam standartları, diğer ülkelere göre en yükseklerden biridir ve aylık hane geliri 6,000$ civarındadır.. Özellikle gelişen sanayi ve bilişim gibi sektörlerde Singapur’da iş bulmak gibi bir planınız varsa, ülke genelinde maaşlar standartların üstündedir.
 • Yaklaşık 100 hektarlık alanı olan, Gardens by the Bay, hayrete düşürecek güzellikte bir doğa parkıdır. İçinde üç ana bahçe bulunup ağaçları, dünyanın her yerinden getirilmiş bitkileri, şelaleleri, rengarenk çiçekleri ile gezenlere Avatar sahnelerini aratmayacak cinste bir deneyim yaşatır.

Konaklama

Düşük Bütçeli Yalnız Seyahat Edenler (12 $ – 15 $): Komşularının aksine, Singapur’da konaklama nispeten masraflı – burada 5 dolarlık bir yatakhane bulmak neredeyse imkansız. Bununla birlikte, Singapur’daki çoğu hostel gıcır, temiz ve klimalı. Ayrıca, genellikle kahvaltı sağlarlar ve mükemmel Wi-Fi sunarlar. Bugis, Little India ve Chinatown’da bulunan en uygun fiyatlı konaklama yerlerini bulacaksınız.

Orta Bütçeli Yalnız Seyahat Edenler (30 $ ve üstü) : Kendini çok iyi hissetmek ancak bütçenizi kontrol altında tutmak mı istiyorsunuz? Biraz doldurun ve kendinizi sıradan bir yatakhaneden daha fazla konfor ve mahremiyet sunan, güzelce dekore edilmiş, bakla tarzında bir hostelde bulacaksınız. Üç yıldızlı bir otel odası genellikle 70 – 120 $ arasındadır, oysa Marina Bay Sands ve Raffles Hotel gibi lüks konaklamalar gece başına 300 – 400 $ arasında bir ücrete tabi olabilir. Airbnbs ve Couchsurfing , Singapur’da da popülerdir.


Gıda

Yerel Yiyecek Noktaları (5 $ – 10 $): Singapur’daki sokak yemekleri yepyeni bir seviyeye çeşitlilik gösteriyor. Hem yerel hem de dünya mutfağından yemekler sunan tezgahlarla, kendinizi seçkin yerel avcı merkezlerinde şımarık bulacaksınız. Benim kişisel favorim
kaburga çorbası Maxwell Hawker Center, Golden Mile Yemek Merkezi ve Chinatown Complex Yemek Merkezi’ni kontrol ettiğinizden emin olun.

Kafeler ve Restoranlar (15 $ – 50 $) : Little Red Dot’da kafe kültürü çok belirgindir ve kafeterya halkı yerel halk arasında en popüler hafta sonu aktivitelerinden biridir. Önceden rezervasyon yaptığınızdan emin olun, yoksa kendinizi bir masa için bir saat beklediğinizi görebilirsiniz. Restoranlarda, deniz ürünleri bir Singapur uzmanlık alanıdır.


Taşımacılık

Singapur’da tek havaalanı Changi Uluslararası havalimanıdır. Singapur’un geri kalanı gibi, havaalanı da küçük ama güçlü. Güneydoğu Asya’nın ana havalimanlarından biridir ve İngiltere, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve tüm Güneydoğu Asya’dan doğrudan uçuşlar mevcuttur. Binlerce Malezyalı iş için günlük olarak geçerken yoğun saatlerden kaçınmak istemenizle birlikte, karada sınırları geçmek Malezya üzerinden mümkündür.

Changi Uluslararası Havalimanı
Changi Uluslararası Havalimanı

Ulaşım : Toplu taşıma araçları mükemmel ve ucuzdur, etrafta dolaşmayı çok kolaylaştırır. Örneğin, Changi Havaalanı’ndan Orchard’a MRT ile yaklaşık 1 $ alabilirsiniz. Yerel otobüsler klimalı ve temizdir ve şehir içinde yerel yollarla dolaşmanın eğlenceli bir yoludur. Her yerde (çoğunlukla) gölgeli patikalar, yaya geçitleri ve köprülerle Singapur’un etrafında dolaşmak güvenlidir. Sadece hem trenlerde hem de otobüslerde kullanılabilecek bir Ezlink kartını daha düşük bir fiyata aldığınızdan emin olun.

Diğer ulaşım seçenekleri arasında yerel taksiler, Uber ve Grab bulunur.


Yapılacak şeyler

Doğa ile İletişimde Kalın(! Akşamları Supertrees de Grove Işık göstermek için kalmak emin olun) Bay Gardens by Ziyaret, Botanist Bahçe, Bukit Timah Tabiatı ve MacRitchie Rezervuar Parkı. Singapur’un sadece somut bir orman olduğunu kim söylüyor?

Supertrees de Grove

Kültürel Olun : Güzel Ulusal Galeri Singapur, Singapur Sanat Bilimi Müzesi ve Singapur Ulusal Müzesine göz atın. İyi yapılandırılmış ve etkileşimlidirler ve genel olarak Küçük Kırmızı Nokta’nın tarihini ve kültürünü tanımanın harika bir yoludur.


Singapur Sanat Bilimi Müzesi

Hayvanlar ve / veya Roller Coaster’larla Vahşi Olun : Heyecan verici bir eğlence ile ilgileniyorsanız, Singapore Night Safari ve Universal Studio Singapore‘a göz atın. Bir gruba girmek en iyisidir, bu nedenle yurt arkadaşlarınız ile birlikte bir gezi düzenleyin.

Gece Her Zaman Genç : Singapur’da çok sayıda muhteşem bar, pub ve kulüp var. Ku De Ta, Loof ve 1-Rakitude gibi birçok çatı katındaki barlardan birinde, ülkeye özgü özel bir içki olan Singapore Sling’i tecrübe edin. Şafağa kadar dans etmeye hazır mısın? Club Street, Zouk ve Attica’ya çarptı.


Aqua Luna

Singapur Mimarisi : Ziyaretim sırasında Singapur’un mimarlık mirasının bir kısmını ne kadar iyi koruduğundan gerçekten etkilendim. Modern gökdelenlerin arasında, Tiong Bahru, Haji Lane ve Joo Chia çevresinde gezintiye çıkarak kendinizi iyi korunmuş tarihi binalarla çevrili bulacaksınız.


İndirilecek Uygulamalar

SG Busleh, Maps Me

Reklamlar