Yüksek Tansiyonunuz Varsa Seyahate Nasıl Gidilir?

Yüksek tansiyonunuz olduğunda, seyahat konusunda ileride düşünmeniz önemlidir. Seyahat etmeyi, gitmeyi planladığın yerleri ve daha fazlasını düşünmelisin. Burada, yüksek tansiyon ile nasıl seyahat edebileceğinize dair bazı ipuçları veriyorum. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin.


Uçabilir misin?

Seyahatiniz uçmayı içeriyorsa, yüksek tansiyonunuzu kontrol edebildiğinizden emin olmalısınız. Bu duruma sahip olduğunuzda uçmanız tamamen mümkündür, ancak önceden hekiminizle konuşmanız tavsiye edilir. Bunun nedeni atmosferdeki değişiklik ve yüksek tansiyonunuzu nasıl etkileyebileceğidir. Doğru ilaca sahip değilseniz, kendinize zarar verebilirsiniz, bu nedenle uçuşa hazır olmanız önemlidir. Yüksek tansiyonunuz varken uçmaktan korkmayın, ilk önce ilerlemenizi sağlayın.


Seyahat sigortası

Tatile çıkmadan önce bir miktar seyahat sigortası yaptırmak önemlidir ve tansiyonunuz yüksekse bu özellikle önemlidir. İyi haber şu ki , yararlanabileceğiniz yüksek tansiyonunuz olduğunda birçok seyahat sigortası seçeneği bulunuyor. Sigortanızı durumunuz hakkında uyarmanızın nedeni, yüksek tansiyonunuz sonucunda size bir şey olması ve daha önce bilgilendirilmemeniz durumunda karşılanmayacağınızdır. Her zaman dürüst olmak iyi bir fikirdir, bu yüzden sigortanızı alırken bunu unutmayın.


Yüksek Tansiyon İzleme

Eğer bir varsa tansiyon monitörü , o zaman sizinle tatile almak iyi bir fikir olabilir. Bu, vücudunuzun kontrolünü elinde tutabileceğiniz ve çevrenin tansiyonunuzu nasıl etkilediğini takip edebileceğiniz anlamına gelir. Kan basıncınızı günde en az iki kez kontrol etmeli ve farklı şekilleri not almalısınız. Yüksek irtifalarda seyahat ederken, kan basıncınızı kontrol etmeniz ve normalde olduğu gibi karşılaştırmanız önerilir. Gerekirse yardım arayabilmeniz gerekir. Güvende olmak için her zaman kan basıncınızı izleyin.


İlaç Tedavisi

Yüksek tansiyonla seyahat etmeyi planlayanlar için son ipucumuz, tüm ilaçlarınızı aldığınızdan emin olmaktır. Bu, kontrolün altında kalabileceğiniz ve ihtiyacınız olduğunda ilacınızı alabileceğiniz anlamına gelir. İlacınızı el bagajınıza koyduğunuzdan emin olun, böylece uçaktayken kolayca erişebilirsiniz. Seyahat ederken en çok ihtiyacınız olabilir, bu yüzden evde bırakmayın ya da mümkünse çantanıza koymayın. Ayrıca, siz uzakta iken ilaçlarını kaybetmeniz durumunda doktorunuzdan bir reçete almayı düşünmek de iyi bir fikirdir.


Son Karar

Yüksek tansiyonunuz olduğunda seyahat etmeyi planlıyorsanız, tavsiyemizin hepsine katıldığınızdan emin olmalısınız. Seyahat sigortası şirketinize koşullarınızı anlattığınızdan ve güvenceye aldığınızdan emin olun. Ayrıca arabuluculuğunuzu da beraberinizde getirmeli ve seyahat ederken tansiyonunuzu izlediğinizden emin olmalısınız. Yüksek tansiyonunuz üzerinde kalabiliyorsanız, fazla endişelenmenize gerek kalmadan keyifli bir yolculuk geçirmelisiniz.

Reklamlar