Hayatın Yolculuğu

Her insanın hayatı bir yolculuk olarak temsil edilebilir. Bazıları için bu yolculuk daha kısa, bazıları için uzun. Bazı insanlar rahat bir şekilde seyahat etmeyi başarırken, diğerleri yolculuk boyunca çok fazla sıkıntı ve zorluk yaşamaktadır. Bazıları nihayetinde amaçladıkları yerlere gelirken, diğerleri hayatlarını insanların hayal bile edemedikleri yerlere atarlar.

Bir şey değişmeden kalır. Her insan, yolculuğunun en renkli ve en büyüleyici, romantik ve unutulmaz, rahat, birçok olumlu duygu ile olduğunu hayal eder. Ancak herkes böyle bir yolculuğa çıkamaz.

Hatırlanması ve bilinmesi gereken bir şey daha var. Kendi rotasını oluşturan insanlar var ve ilerlemek için tek bir adım sapmıyorlar. Bu tür insanlar gitmek istedikleri yere gitmek zorundadır. Kural olarak, bu tür insanların hayatı anlam ve zevkle doludur. Bilinçli ve dolu yaşam.

Bunların aksine, hayatı başka bir anlamla dolu insanlar var. Bunlar, bilinçli olarak seçim yaptıklarına inanırken, söylendikleri yere giden insanlar piyonlar. Bakarsanız kaotik bir hareketin ellerine insiyatif vererek herhangi bir seçim yapmayı sevmezler.

Böyle insanlar hayatlarının sorumluluğunu başkalarına vermek için ellerinden geleni yaparlar. Yolculuğunuz için bir rota oluşturun ve onlar için zor olanı takip edin. Danışmanların iradesine teslim olmaları, onlara neyin iyi olduğunu, neyin en iyi olduğunu ve onlar için her şeyi yapacaklarını tavsiye etmeleri daha kolaydır. Seyahatlerini kontrol etmek ve nereye gideceklerini göstermek için, rehberlere para ödemeleri daha kolay.

Ve sen kimsin? Kendi tarzın var mı? Yoksa herkes gibi yaşamaya alışkın mı? Kendi rotanız var mı veya size söyledikleri yerlere mi gidiyorsunuz?

Herhangi bir yolculuk, şu anda nerede olduğunuzu, nereye gitmek istediğiniz, nasıl ve ne zaman olacağını bilme ile başlar.

Bu blogda, hedefleri ve hedefleri planlama ve belirleme hakkında çok konuşacağız, çünkü hayallerinizi gerçekleştirmede ve aile bütçesi savunmasında uzmanlaşmanın başarısının anahtarı budur . Karate, aikido, wushu gibi herhangi bir savaş sanatı belirli bir büyüme ve özlem anlamına gelir. Dövüş sanatlarında bu genellikle siyah bir kuşaktır, bir sonrakine verilir. Avcının istediği belli bir seviye var. Aile ve bütçe savunmasında bu sizin hayalimiz veya amacınızdır. Hayaliniz ne kadar güçlüyse, onu gerçekleştirmek için o kadar çok çaba sarf edeceksiniz. Planlama, en az sağlık ve enerji harcaması ile hayalinizi rasyonel ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Herhangi bir rüya ve yolculuk iki tipte olabilir: gerçek ve gerçek dışı. Gerçek, gerçekleştirilebilecek bir rüyadır ve bunu yapabilmek için tüm kaynaklara ve yeteneklere sahip olursunuz . Gerçek dışı, gerçekleşmesi imkansız olan bir rüyadır ya da bunun için yerine getirilmesini garanti etmeyen aşırı çaba sarf etmeniz gerekir.

Gerçek bir rüyanın gücü, bir kişiyi beslediği, onu ilave dürtü, enerji ve özlemle yüklediği gerçeğinde yatmaktadır. Böyle bir hayale giden yolda atılan her adım güven veriyor, ilerlemenizi sağlıyor.

Gerçek dışı rüya aldatıcıdır. Sadece bir kimseden güç alır, karşılığında hiçbir şey vermeden ve kendisini kendine yaklaştırmadan. Böyle bir rüyanın her adımı bir insanı hayal kırıklığına uğratmaya zorlamaz, ancak yalnızca erteler.

Bu bölümün en önemli düşüncesi, kendinize, günlük rutini ve rutini ağır basacak bir rüyayı tanımlamaktır.

Bir insan her dakika isteğine bağımlı hale geldiğinde problemler başlar . Her gün birçok cazibeyle çevreleniyoruz. Hayatımızı değiştirebilir. Doğru, son ifade oldukça tartışmalı ve reklam ve kamuoyu tarafından insanlara dayatılan. Ücret alan bir kişinin aldığı para miktarında ifade edilen bir kaynağı vardır. Bu kaynak çoğu insan, ödeme aldıktan sonra bir ila iki hafta içinde harcar. Ardından ilerlemeyi bekliyoruz, arkadaşlardan ve tanıdıklardan en iyi şekilde borç para alıyoruz. En kötüsü, bankadaki para için gidiyoruz. Sonra bir maaş alıyoruz, borçları geri öderiz ve bir ila iki hafta içinde maaştan kalan parayı tekrar harcarız. Ve böylece her gün, haftadan haftaya, aydan aya ve yıldan yıla. Her zaman yeterli para yoktur, paradan tasarruf etmek mümkün değildir ve ana hayalimiz ve hayatın ulaşılmaz bir mesafedeki hedefi olmuştur.

Her gün paramızı bir şeye harcıyoruz. Herkesin kendi harcama listesi vardır. Ürünler, eğlence, kira, krediler, hediyeler, araba, eğlence ve seyahat.

Listeye kendiniz devam edin.

Bazı insanlar çok sık, kendileri için önemli görünen her küçük şeye kaynaklarını püskürtürler, ancak bu onların asıl, sadece hayallerini gerçekleştirmelerini önler. Bu nedenle, her insan sadece bir hayal seçmekle kalmamalı, aynı zamanda kendileri için neyin daha önemli olduğunu belirlemelidir.

Reklamlar