Nike ile Akıllı Ölçüm

Yapay zekâ gittikçe kendini bir çok alanda göstermeye başladı.

İnternet alışverişleri son yıllarda artarak yeni ürünlerinde pazar içinde satışa sunulduğu bu dönemlerde çok popüler olsa da bazen müşteriler sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Örneğin bir spor ayakkabı siparişi vermeniz için doğru ölçüler verilmesi gereklidir.

Görsel zekâ bunu sizin yerinize yapabiliyor.

Ancak, yinede beden ölçüsü problemleri çoğunlukla karşılaştığımız sorunların en başında yer almaktadır. Bundan dolayı Nike, yeni bir uygulama geliştirerek, artırılmış gerçeklik kullanılarak tasarlanan “Nike Fit” adlı uygulama sipariş verirken beden ölçü sorunlarını çözmek için bazı aşamalara imza atıyor.

İlk olarak uygulamayı açtıktan sonra beğendiğiniz ürünün numarasının yanında (ölçüm) sekmesi beliriyor. Buna tıkladıktan sonra kullandığınız akıllı telefonun arka kamerası açılıyor ve ayaklarınızı taramaya başlıyor. Son kısımda ise uygulama size almanız gereken numarayı açıklıyor. İlk olarak Nike Fit uygulaması şimdilik Kuzey Amerika kıtasında erişime açık. Uygulamanın Ağustos ayından sonra Avrupa ülkelerine gelmesi beklenmektedir.

Reklamlar