Seyahat Ederken Akıllı Saat kullanmalımıyız?

İçindekiler


En İyi Seyahat Dostu Akıllı SaatÖzellikleri ○ Mobil ödeme
○ Mobil Biniş Kartı
○ Özel İzle Yüzleri
○ Her zaman bağlı
○ Yoldayken Müzik
○ GPS, Haritalar ve Altimetreler
○ Fitness Takibi ve Sağlık Takibi (aka “adımlar”)
○ Uyku Takibi
○ Go alarak Not
○ Giyilebilir El Feneri

En İyi Akıllı Saat Seyahat Uygulamaları
Seyahat için En İyi Akıllı Saatler
○ En İyi Kullanıcı Dostu Akıllı Saat
○ En İyi Giriş Seviyesi Seyahat Akıllı Saat
○ En İyi Su Geçirmez Akıllı Saat
○ En Şık Seyahat Akıllı Saat
○ En İyi Yürüyüş Akıllı Saat
○ En İyi Günlük Seyahat Akıllı Saat
○ Koşucular için en iyi Akıllı Saat
○ En İyi Akıllı Saat Pil Ömrü

Akıllı saat mı yoksa Fitness Takipçisi mi Seyahat Etmelisiniz?
Seyahat için En İyi Spor Takipçileri
Seyahat için En İyi Kadın Akıllı Saatler
Seyahat için En İyi Erkek Akıllı Saatler
Akıllı Saatler ile Seyahatte En Büyük Sorun
○ Pil ömrü
○ Güvenlik
○ Veri Kullanımı ve Kapsamı
○ Sabit Uyarılar
○ TL; DR

Seyahatin geleceği sadece bileğinizde olabilir. Bir akıllı saatle seyahat etmeye başlayıp başlamayacağınızı ve mükemmel bir seyahat dostu akıllı saat için piyasadayken tam olarak neye dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır.

Bir akıllı telefonla seyahat etmeyen birini bulmana meydan okuyorum. Devam et, bekleyeceğim. Bu bir zamanlar fütüristik, ultra premium, pahalı teknoloji parçası şimdi havaalanına giderken sırt çantalarımıza ya da ceplerimize fırlattığımız bir başka şey. Aslında, muhtemelen her zaman yanınızda olduğundan akıllı telefonunuzu “paketlemeyi” düşünmüyorsunuz.

Ancak, on yıl önce durum böyle değildi.

On yıl önce, bir akıllı telefonla seyahat etmek bir şey değildi. Pil ömrü kötüydü, kamera (tekil!) Güldü, ve gerçekten fazla bir şey yapmadılar (hesap makineleri ve el fenerleri yerine). Henüz bir Airbnb rezervasyonu yapmamak ya da Uber’i çağırmak yok . Çoğunlukla, onları bir telefon olarak kullanmak zorunda kalıyordunuz ve hatta diğer ülkelerde aramak veya metin yazmak için küçük bir servete mal olduğu için bu bir problemdi.

Bugün için hızlı ileri. Akıllı telefonlar o kadar kullanışlı, uygun fiyatlı ve taşınabilir ki kelimenin tam anlamıyla milyarlarca insan var. Akıllı telefonların satın alabileceğiniz en kullanışlı seyahat cihazlarından biri olduğunu bile iddia edebilirim. Otel, taksi, uçak bileti rezervasyonu yapın ve seyahat ederken smartphone’unuzla arkadaşlarınızla (ve hatta potansiyel tarihlerinizi ) bağlayın . Öyleyse, soru şu – ne değişti?

Cevap üç katlıdır ve önümüzdeki birkaç yıl içinde bir smartwatch ile seyahat eden çok daha fazla insan göreceğinizi düşündüğüm nedenlerle ilgisi var:

 1. Uluslararası cep telefonu planları daha da ucuzlaştı
 2. Telefonlar daha iyi hale geldi
 3. Artık akıllı saatleri de benimsedik

5G bağlantısı önümüzdeki bir iki yıl içinde geliyor ve bu delicesine hızlı mobil internet hızı anlamına geliyor, uluslararası planlar zaten inanılmaz (ve daha iyi oluyor) ve daha “düzenli” insanlar her yıl akıllı saatler alıyorlar. Niye ya? Çünkü akıllı saat çok iyi gidiyor.

İşte erkekler, kadınlar ve unisex tasarımları için en iyi seyahat dostu akıllı kol saatleri; yanı sıra seyahat için birkaç kullanışlı akıllı telefon özelliği ve seyahat dostu bir akıllı saatte nelere dikkat etmeniz gerektiğini. Bir sonraki büyük seyahatinizden önce bir akıllı saat ile seyahat etmeniz gerekip gerekmediğini öğrenin.

En İyi Seyahat Dostu Akıllı Saat Özellikleri
Mobil ödeme

Yalnızca mobil ödeme, bir sonraki büyük seyahatiniz için akıllı saat almak güçlü bir argümandır. Bileğinize dokunarak ödeme yeteneği futuristik bir şey değil ve çok pratik seyahat uygulamaları vardır.

Mobil ödeme özellikli bir akıllı saat, tüm hesaplarınıza erişmeye devam ederken daha az para ve daha az kredi kartı taşıyabileceğiniz anlamına gelir. Eğer kentsel bir bölgede iseniz, cüzdanınızı düzenli olarak taşımanız gerekmeyebilir.

Kartlarınızı “cüzdan” uygulamasında veya ödeme eşdeğeri olarak sakladıktan sonra, bir kredi kartı okuyucusu kullanan hemen hemen tüm mağazalarda ödeme yapabilirsiniz. Hayır, gerçekten. Kablosuz ödeme düşündüğünüzden daha fazla yerde kabul edilir ve telefonunuzu yanınızda getirmeniz gerekmez. Sabah koşulduktan sonra bir kahve içmek gibi şeyler için gerçekten harika, ancak akıllı saatlerin kullanımı arttıkça daha yaygın olacak ve özellikle kablosuz ödeme platformlarının norm haline geldiği Çin ve Japonya gibi yerlerde.

En İyi Mobil Ödeme Akıllı Saat Uygulamaları: Apple Pay ( Apple Watch 4 Serisi ) / Samsung Pay ( Samsung Galaxy İzle )

Mobil Biniş Kartı

Uçağa binerken telefonunuzla uğraşmaktan daha iyi olanı biliyor musunuz? Bileğinizi okuyucusu olan tarayıcıya okutun. Kredi kartınızı ve ödeme bilgilerinizi yalnızca Apple Cüzdan gibi uygulamalara kaydedemezsiniz; mobil biniş kartlarını da ekleyebilirsiniz.

Giyilebilir seyahatin geleceğine hoş geldiniz.

En İyi Smartwatch Air Travel Uygulamaları: Apple Cüzdanı, App in the Air

Yüzleri Özel İzle

Bu, birinci sınıf bir akıllı saatin tüm noktası. Doğru saat yüzüyle yalnızca kendi tarzınızı gösteremezsiniz, ancak hava durumunu, saati, takvim uyarılarını, metinleri, bildirimleri, e-postaları ve sörf raporunu tek bir bakışta kontrol edebilirsiniz.

En İyi Özel Akıllı Saat Yüzleri:

Gezegenler : Tüm gezegenlerin şu anda nerede olduğunu görebilirsiniz. Hadi. Bu harika.
Sörf Hattı : Sadece. Vay. Sörfçülerin dalga, dalga yüksekliği ve sıklığı ve kabarmalar dahil bilmesi gereken her şey. Aslında, bunu indirmeyin. Bir daha asla bir şey yapamayacaksın.
Çıkış : Bir sonraki yürüyüşünüzde ihtiyacınız olan tüm bilgiler.
Digitless: Zaman, hava durumu, adımlar ve uyarı bildirimlerini (isterseniz) gösteren harika bir ultra minimal saat yüzü.
Ve daha fazlası

Her zaman bağlı

Akıllı saatinizi LTE planı ile etkinleştirirseniz (çoğu taşıyıcı firmadan alınabilir), saatinize basitçe küçük bir bilek telefonu gibi davranabilirsiniz; Aramaları cevaplayın, metinleri veya e-postaları dikte edin, müzik akışı yapın, telefonunuzda bir çok işlem yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, başka bir hücre planı için ödeme yapmak istemeseniz bile, yine de aynı işlevler için telefonunuza bağlanabilirsiniz. Akıllı saatlerin en büyük tarafı, her zaman bağlı olmanızdır. Bir WhatsApp uyarısı aldığınızda, muhtemelen feed’de gezinmek ve eski kolej oda arkadaşınızın neler yaptığını görmek için Facebook’u açmayacaksınız. Çünkü saatteki ekran bunun için tasarlandı .

Aynı işlevselliğin çoğunu, en az dikkat dağıtmalarla övünür. Ve hayalet protokolüne kullanmak istiyorsanız, saatinizi yalnızca sizden istendiğinde uyarıları gösterecek şekilde yapılandırabilir siniz. Çok özelleştirilebilir.

Yoldayken Müzik

Üst seviye akıllı saatlerin birçoğu, cihazınızda bulunan yüzlerce şarkı için yeterli depolama alanına sahiptir. İnternet gerekmez. Telefonunuzu sabitlemek zorunda kalmadan sabah koşusu veya egzersiz için idealdir. Sadece bir çift bluetooth kulaklık bağlayın ve dinleyin.

LTE akıllı saat planını tercih ediyorsanız, kulaklarınızı kanayana kadar Spotify veya Apple Music’i izleyebilirsiniz. Wear Cast gibi uygulamalarla podcast’leri ve sesli kitapları bile dinleyebilirsiniz .

GPS, Haritalar ve Altimetreler

Kaybolmak berbat bir şey. Neyse ki, hemen hemen her akıllı saatte GPS etkindir, böylece bileğinize sarılmış bir pusula, GPS ve aranabilir harita vardır. Hareket halindeyken gezinmek için harika bir şey ve tüm bunları telefonunuzda yapabiliyorken, garip bir şehirde nereye gittiğinizi kontrol etmek istediğinizde telefonunuzu çıkarmak zorunda kalmamanız gerçekten güzel.

Ayrıca, GPS, akıllı telefonunuzun pilini tüketmenin en hızlı yollarından biridir. Telefonunuzun pilini daha büyük şeyler için saklayın ve akıllı saatleriniz ile gezin.

En İyi Akıllı Saat GPS Uygulamaları ve Haritalar: Google Haritalar , Garmin Connect

Fitness Takibi ve Sağlık Takibi

Yolda sağlıklı kalmak zor olabilir. Bazen tek ihtiyacın olan o küçük dürtmek. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce spor izleme uygulaması, saati ve monitörü var; ancak, bu şekilde kullanmak istiyorsanız, akıllı saatinizin güçlü bir spor aleti olabileceği anlamına geliyor.

Spor izleme yetenekleri sayma adımlarından (temel), uyku izlemeye, kalp atış hızı izlemeye ve hatta saatinizi bir turnike türü olarak kullanarak tansiyonunuzu alma yeteneğine kadar değişebilir (bazı ileri seviye mobil ilaçlardır).

Apple Watch, bu alanda bazı büyük adımlar atıyor, ancak FitBit, Samsung, Garmin ve diğerlerinden onlarca üst seviye akıllı kol saati bu özelliklerin çoğunu ya da hepsini içeriyor. Kendinize özen göstermek ve seyahat ederken kalbinizi ve hatta stres seviyenizi izlemek bir oyun değiştiricidir.

Antrenman uygulamaları, dijital antrenörler ve düzinelerce spordan koşu ve bisiklete, tırmanmaya, yüzmeye ve hatta sörf yapmaya kadar çevrimiçi antrenmanlarla birlikte gelen özel “fitness” akıllı kollarıyla anteni bile yükseltebilirsiniz.

En iyi Smartwatch Fitness Uygulamaları: Strava , Yedi

Uyku Takibi

Fitness takip bölümünde bundan bahsettim, ama uyku takibi kendine özgü bir konu, çünkü herkes işe yaramadı, ama hepimiz bu zzzleri yakalamamız gerekiyor. Seyahat için bir smartwatch’ın en iyi yanı, jet gecikmesine karşı savaşmak için bazı üst düzey teknolojileri kullanabilmenizdir.

Uykunuzu takip edin (ve ne zaman uyanacağınızı görün), ne zaman ne zaman kapanacağınıza dair uyarıları ayarlayın ve en sevdiğim smartwatch özelliklerinden birini kullanın; uyanmak için titreş. Bir çalar saatin modası geçmiş buzz’larını yok edin.

Go alarak Not

Geçen gün söylediğin şeyi hatırlıyor musun? Hayır, diğer şey değil mi? Evet, seyahatte ne ne alacağımız ile ilgili fikrini unutmak yerine, hareket halindeyken bir not almak için akıllı saatinize bağlanın.

Ve Google Keep gibi uygulamalar alarak smartwatch notunun en iyi yanı , bulutla tümleşik olmaları ve böylece diğer tüm cihazlarınızda otomatik olarak görünmeleri. Seyahat dostu hakkında konuşun.

El Feneri

Telefonunuzdaki en kullanışlı uygulamanın el feneri olduğunu hatırlayın. Bir uygulamaya bile ihtiyacınız yok.

Ekran parlaklığını maksimumda ve hızlıca yükseltin – anında el feneri. Sabahın erken saatlerinde karanlıkta tuvalete gitmek için mükemmel. :))

En İyi Akıllı Saat Seyahat Uygulamaları

Ve bunlar günümüzün seyahat dostu akıllı saatlerinin donanım özelliklerinden sadece birkaçı. Akıllı saatleriniz ile birlikte birçok başka uygulamaları da kullanabilirsiniz:

 • Google Keep : Hareket halindeyken not alma
 • Foursquare : Haritalar ve iyi yemek bulma (evet, hala buralarda ve smartwatch uygulaması harika)
 • Casts Wear : Bu uygulama doğrudan saatinizden podcast indirmek ve oynamanıza izin veriyor: Boom
 • Havadaki Uygulama : Bileğinizdeki gerçek zamanlı güncellemeler (kapı değişiklikleri ve giriş uyarıları gibi)
 • Uber Smartwatch Uygulaması : Evet, bağımsız bir smartwatch Uber uygulaması var; Bilirsin, araba falan için
 • Ses Kaydedici Takın : Anı elde ettiğiniz şeyleri kaydedin ve Dropbox’ınıza veya Google Drive’ınıza kaydedin
 • Spotify Smartwatch App : Akıllı telefon uygulaması kadar sağlam değil (arama yapamazsınız), ancak hala tüm sıkışmalarınızı dinleyebilirsiniz
 • Google Maps Smartwatch Uygulaması : Çünkü elbette
 • Telgraf : Bir saat için tasarlanmış harika bir manifatura uygulaması (WhatsApp’ın aksine)
 • Yedi : 7 dakikalık egzersiz yapmak sizi aktif tutmak için
 • IFTTT : Hepiniz hayatınızdaki şeyleri tomatikleştirmekle ilgiliyseniz, Şunu Yapmanız Gerekir ; Bu uygulama, özellikle akıllı saatlerde üretkenliği optimize etmek için harika.
pixabay

Seyahat için En İyi Akıllı Saatler

Tamam. Yeterince titreklik. İşte kullanım durumu ve kategoriye göre ayrılmış seyahat için en iyi akıllı saatlerden bazıları.

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4

Apple Watch 4 Serisi, akıllı saatlerin tartışmasız kralı – ve iyi bir nedenle. Şık, iyi tasarlanmış ve Apple ekosistemine güzel bir şekilde uyum sağlar. Akıllı saat uygulama mağazasında, UI’daki Apple Watch ekranı için özel olarak tasarlanmış binlerce uygulama vardır, bu nedenle dünyanın en popüler olması şaşırtıcı değildir.

Ekran yükseltildi, arayüz hastalandı ve bir iPhone’unuz varsa, tüm premium özelliklerden yararlanmaya hazırsınız. Ancak, Apple Watch bir kaç basit nedenden dolayı en iyi “seyahat” akıllı saat olmayabilir:

 • Android ile çalışmıyor (ABD dışında hemen hemen her yerde standart olan)
 • Pahalı
 • Süper dayanıklı değil
 • Pil ömrü süper değil, sadece normal

En büyük sorunum, Apple Watch’ın Android cihazlarla çalışmamasıdır. Yani, İPhone’unuz yoksa, bu sizin için seyahat akıllı saati değildir. İkincisi, pahalı.

Son olarak, pil ömrü iyi, ancak olağanüstü değil. İki gün, seyahat dostu bir smartwatch için asgari öneridir ve bu sayı yoğun kullanımla azalır, özellikle de yeni kalp izleme ve sağlık ve fitness özellikleri. Kabul edildiğinde, çok fazla işlevselliği var, ancak bunun en üst düzey pil performansı pahasına olduğunu belirtmekte fayda var.

Sonuç olarak, bu harika bir akıllı saattir. Apple ekosistemine tamamen dalmışsanız, bunun seyahatiniz için akıllı saat olduğunu söylemenize gerek yoktur. Ancak, bu listedeki bazı akıllı saatler, Apple Watch’tan daha iyi batarya ömrüne, daha serin özelliklere ve daha genel seyahat işlevine sahiptir.

En İyi Giriş Seviyesi Seyahati İçin Akıllı Saat

Samsung Galaxy Watch Active

Samsung önceki saatlerini güncelledi ve yeni nesil seyahat için harika. Çok daha hafif ve daha ince, bu da onu daha giyilebilir kılar ve fiyatı uygun.

50 metreye kadar suya dayanıklı, zarif, rahat, sağlam ve GPS, altimetre gibi yanıcı seyahat özellikleri ve yanmış kaloriler, kalp atış hızı izleme ve pişmiş birçok pasif özellik gibi birçok sağlık ve fitness izleme özelliği ile doludur sağlam bir uyku izleme uygulaması bulunuyor.

En sevdiğim özellik, Samsung Galaxy Watch Active’in, telefonunuzu yanınızda getirmeden koşunuzu (veya yürüyüşünüzü) bile eşleştirmesi.

En İyi Özellik: Kablosuz şarj. Bunu Samsung Galaxy S10’un arkasından da şarj edebilirsiniz.

Akıllı saat mi yoksa Fitness Takipçisi ile Seyahat Etmelisiniz?

Bir akıllı saat ve fitness takipçisi arasında büyük bir fark var ve bu sadece fiyatı değil.

Fitness takipçileri, kablosuz ödeme, kısa mesaj özellikleri yoktur ve hiçbir uygulama veya mağaza ile uyumlu değildir, bu nedenle gördüğünüz ne elde edeceğinizdir. Bununla birlikte, uzun batarya ömrü seyahatlerini farklı bir yoldan izlemek isteyen aktif gezginler için nispeten çok iyidir.

Seyahat için En İyi Spor Takipçileri

Seyahat için En İyi Kadın Akıllı Saatler

Seyahat için En İyi Erkek Akıllı Saatler

Akıllı saat ile Seyahatte En Büyük Sorun

Pil ömrü

Akıllı saatinizin bir veya iki gün içinde piliniz bitmişse, uzun süre takmak istemeyeceksiniz. Pil ömrü çok büyükse, yükseltilmiş sürüm için ödeme yapın veya sadece bir spor izleyicisine geçin. Pil ömrü uzun olacaktır.

Veri Kullanımı ve Kapsamı

Seyahat ederken akıllı telefonunuzu çok fazla kullanmayı düşünüyorsanız, bir dolaşım LTE planı tercih etmek isteyebilirsiniz. Wifi üzerinden bağlanmak genellikle fazlasıyla yeterli olmakla birlikte, gerektiğinde her zaman GPS, haritalar ve arama işlevlerinin ekstra işlevselliğine sahip olmak güzeldir.

TL; DR

Seyahatin geleceği sadece bileğinizde olabilir. Günümüzün akıllı saatlerinin düzinelerce, akıllı telefonunuzdaki en iyi seyahat dostu özelliklerden bazıları.

Bir akıllı saatle seyahat etmeye başlayıp başlamayacağınızı ve mükemmel bir seyahat dostu akıllı saat için piyasadayken tam olarak neye dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır.

 • Pil ömrü çok önemlidir – 4+ gün (veya daha uzun) devam edecek bir şey bulmaya çalışın.
 • Fitness saat, akıllı kol saatlerinden çok farklıdır.
 • Haritaları, GPS ve adım takibi ile seyahatinizi gerçek zamanlı olarak takip edin.
 • Uyku takibi.
 • Derin nefes ve nabız kontrolü.

Reklamlar