Sırlarını Yalnızca En Meraklılarına İfşa Eden 9 Ünlü Manzara

Dünya, bütün uluslar için tarihi öneme sahip şaheserler ve anıtlarla doludur. Dünyanın her yerinden milyonlarca gezgin her yıl popüler turistik yerleri ziyaret ediyor: Birileri tarihin ruhunu hissetmeye çalışırken, diğerleri koleksiyonlarını başka unutulmaz bir fotoğrafla yenilemek istiyor. Ancak yine de az sayıda insan dünyanın en büyük cazibe merkezleriyle dolu sırları biliyor.

Trafalgar Meydanı

Londra’nın merkezinde bulunan bu şehir meydanı, ülkedeki en dramatik etkinliklerin yapıldığı yerdi.Kara pazartesive Kanlı Pazar. Bundan sonra yetkililer karar verdi: Trafalgar Meydanı Her zaman, bir şey olması durumunda, ihlal edenlere hızlı bir şekilde tepki verebilecek ve sakinleşebilecek polisler olmalıdır.

Kamunun dikkatini çekmemek için küçük boyutundan dolayı Lilliput adı verilen küçük bir kabin kurulmasına karar verildi. Eski polis karakolu şu anda sadece sokak temizleme ekipmanlarının depolanması için kullanılıyor.

Trafalgar Square, Charing Cross, London WC2N 5DN, Birleşik Krallık

Lincoln Anıtı

Onuruna dikilmiş anıt Abraham Lincoln, Amerika Birleşik Devletleri’nin 16. Başkanı, Washington ve bir kült tarihi dönüm noktasıdır. Popülerliğine rağmen, küçük bir sırrı var: yakından bakarsanız anıtın yanında bir kapı bulabilirsiniz.

Arkasında büyük bir yeraltı salonuna inen bir merdiven var. Tavandan sarkan gerçek sarkıtların olduğu bir mağara. Mağaranın duvarlarında, 1900’lerde anıtı yapan işçiler sayesinde orada görünen duvar yazıları vardır.

2 Lincoln Memorial Cir NW, Washington, DC 20037, Amerika Birleşik Devletleri

Walt Disney World

Park “Keşif Adası” Disney Corporation’ın sahip olduğu bölgede bulunan Bay Lake şehrinde bulunuyor. Başlangıçta “Treasure Island” adı altında açıldı. Lemurlar ve dev kaplumbağalar gibi nadir kuş türleri de dahil olmak üzere egzotik hayvanlar yaşadı. Cazibe 1974 yılında çalışmaya başladı ve 1999 yılına kadar sürdü.

Kapattıktan sonra, hayvanlar Walt Disney World’ün diğer yerlerine taşındı. Bugün, ada terkedilmiş ve ziyaretçilere erişilemez durumda. Popüler video oyun serisi Myst’in geliştiricileriyle birleşmek de dahil olmak üzere araziyi kullanmanın alternatif yollarını bulma girişimleri olmuştur . Oyunlarda olduğu gibi, adada konukların gerçek hayatta çözebilecekleri bir dizi gizemli bulmaca olacaktı. Ancak, bu fikir hiçbir zaman yalnızca bir kavramın ötesine geçmedi.

Leonardo da Vinci’nin Heykeli

İtalya’daki en büyük havaalanında Fiumicino tüm ziyaretçiler bir heykel tarafından karşılanır Leonardo da Vincionun tarafından oluşturulan bir helikopter modeli tutuyor. Havaalanı 1961 yılında açıldı . Ancak, 2006’daki yeniden yapılanmaya kadar kimse heykelin içindeki merdivenlerin yarısında küçük bir kapak bulamadı .

İçeride iki parşömen bulundu. Bunlardan biri Latince’de heykelin yaratılış tarihini, diğer yandan açılış törenine katılanların listesini detaylı olarak açıklar. Anıtın yazarı ve yaratıcısı, ünlü Bulgar heykeltıraş Asen Peykov olduğu için, bu mesajları afiş için bıraktığı düşünülüyor.

00054 Fiumicino, Roma ili, İtalya

New York’taki Merkez İstasyon

Binada 1966’dan beri Merkez İstasyonu, New Yorkİki tenis kortu var. Binanın cephesinin pencerelerinin üst kısmının arkasında 4. katta yer almaktadırlar. Birçok yolcu , pencerenin dışında gizli bir tenis kulübü olduğundan şüphelenmeksizin bile, terminalin manzarasını hayranlıkla izlemektedir .

Orada herkes oynayamaz. Sadece seçkin kulüp Vanderbilt üyeleri bu mahkemelerde eğitim alma şansına sahipler. 1 saatlik ders yaklaşık 155 Dolara mal olabilir . Ziyaretçileri arasında ünlü sporcular vardıJohn Macinroy ve kız kardeşler williams.

89 E 42nd St, New York, NY 10017, Amerika Birleşik Devletleri

Özgürlük Heykeli

New York’a bir gezi, Özgürlük dövmeleri. Çoğu turist, tacı ziyaret etme olasılığını biliyor, ancak çok az kişi daha önce meşaleye erişebildiğini bilmektedir. Ancak, zamanla her şey değişti. 30 Temmuz 1916’da yakındaki bir iskelede patlama yaşandı. Patlama öyle güçlüydü ki, Özgürlük’ün eline ve meşalesine çok ciddi zarar verdi.

1984 yılına kadar, hasarlı alanları tamamen onarmak mümkün olmadı. Patlamadan bu yana, ziyaretçilerin “parlama” kısmına girmelerine izin verilmiyor. Ancak orijinal meşaleyi görmek istiyorsanız, onu adadaki müzede bulabilirsiniz.

Washington Anıtı

2016 yılında, Washington Asansör sistemiyle ilgili sorunlar nedeniyle süresiz olarak kapatmak zorunda kaldı . Bununla birlikte, turistler bitişik bacaya gizlenmiş olan anıtın yaklaşık 4 metrelik bir kopyasını görebildiler.

Milano Merkez İstasyonu

Milano, Avrupa’nın en büyük tren istasyonlarından biridir. Her gün binlerce insan buradan yola çıkıyor, ancak çok azı istasyon binasında lüks bir bekleme odası olduğunu biliyor . Özellikle kraliyet ailesinin rahatı için geçen yüzyılın 20’li yıllarında inşa edilmiştir.

İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sonra, hükümdarlar ülkeyi terk ettiler, ancak salon şimdiye kadar orijinal haliyle kaldı: mermer dekorasyon, kraliyet amblemleri, zarif mobilyalar. Üst katta, meydanın muhteşem manzarasını sunan bir balkon vardır.

Piazza Duca d’Aosta, 1, 20124 Milano MI, İtalya

Amsterdam Kanalındaki Ev

Amsterdam’daki kanaldaki evler arasında gizli görüntüsü göze çarpmayan bir görünüme gizlenmiş bir tane var. Eski zamanlarda, Hollanda Reform Kilisesi, Katolik halkının ibadet etmesini yasakladı. Katolikler siyasi ve idari faaliyetlerden dışlanmış, ticari topluluklardan dışlanmıştır. Buna rağmen, birçok gizlice katolik Katolikliği.

XVII yüzyılın 60’lı yılların başında zengin bir tüccar , Amsterdam’ın merkezindeki bir kanaldan 3 bitişik ev satın aldı ve bir kilise inşa ettiler. Bugün orada herkesin ziyaret edebileceği bir müze var.

Bu gizli yerleri kendi gözlerinizle görmek ister misiniz? En ilginç neyi buldun?

Reklamlar