Asla modası geçmeyecek iç mekan için 8 pratik tavsiye

İç tasarımdaki moda trendleri çok hızlı değişiyor, bu nedenle 10 yıl sonra bile bir daireyi uygun görünecek şekilde ayarlamak çok zor. Bununla birlikte, tasarımcılara göre, evin tasarımında yukarıdaki problemi çözecek ve iç mekana “ebedi gençlik” sağlayacak birkaç genel ilke var.

Şık beyaz renk

İç kısımdaki beyaz renk zaten klasiktir. Birçoğu mat ve mat olduğunu söylüyor, ancak bu bir yanılgıdır. Beyaz duvarlar ve tavan odayı daha geniştir, görsel olarak alanı arttırır, ışık ve hafiflik katar. Her gölgenin mobilyalarıyla ideal olarak birleştirilirler. Ayrıca duvarlara resim ve fotoğraf da koyabilirsiniz – iç mekanlarda güzel görünecekler ve iyi vurgu oluşturabilecekler. Sonunda böyle renklerden bıktıysanız, duvarlar farklı bir tonda boyanabilir veya orijinal deseni çizebilir.

Kar beyazı iç kısmı modası geçmez. / Fotoğraf: salvabrani.com

Tarafsız mobilya

Nötr tonlardaki mobilyalar rahat bir atmosfer yaratır ve parlak renklerle uyumlu görünür. Bu nedenle, ışıklı kanepelere farklı şekil ve renklerde dekoratif yastıkları güvenle koyabilirsiniz – iç mekanın tazeliğini getirecek ve “yaşlanmasına” izin vermeyecektir. Ayrıca, istediğiniz zaman farklı renkte bir yastık veya battaniye satın alabilirsiniz ve oda görsel olarak değişecektir. Bunun için neredeyse hiç çaba göstermeyeceğinizi unutmayın.

Parlak yastıklar iç mekana lezzet katacak. / Fotoğraf: houseadvice.ru

Tavan dekorasyonu

Tavanda, yerleşik ışıkla donatılmış tek katlı bir alçıpan inşaatına bakmak en iyisi olacaktır. Bu, ilk bakışta, karmaşık tasarım seçeneği, size hayal gücünüzü özgürlüğü verir – istediğiniz zaman zemin veya duvar lambalarının yardımıyla ek aydınlatma düzenleyebilirsiniz. Birincisi, odada büyük bir aksan gibi davranacaklar, ikincisi de odayı bölgelere ayırabilecekler.

Klasik alçıpan tavan aydınlatmalı. / Fotoğraf: remontnik.ru

Daha fazla alan

Ev senin kalen, zor bir günün ardından geri dönmek istediğin bir yer. Burada bedeninizi ve ruhunuzu gevşetirsiniz, bu yüzden dairenin mümkün olduğu kadar rahat olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu görevle başa çıkmak gereksiz detayların bulunmamasına yardımcı olacaktır. Hafif ve özgür hissetmek istiyorsanız, iç mekanı mobilya, resim ve diğer dekoratif öğelerle aşırı yüklemeyin. Açık, darmadağın olmayan alan her zaman modadır, bu nedenle odayı sadece gerekli mobilya ve aksesuarlarla dekore etmeye çalışın.

indrikgrad.ru

Yemek masası alanı

Bar raflarının modaya kavuşmasına rağmen, dahası, odada çok fazla yer tasarrufu sağlayan yemek masası tercih edilir. Rahat, işlevsel ve rahat olduğu için hiçbir şey bu iç parçanın yerini alamaz. Mutfağın boyutları izin veriyorsa, dairenizde sıkça karşılaşabileceğiniz çok sayıda arkadaş ve akrabanızı barındırabilecek modelleri seçin.

Arkadaşlar ve akrabalar büyük masada toplanabilir. / Fotoğraf: dekoriko.ru

Soyunma odası oluşturma

Soyunma odası yaratmayı düşünün. Onun için mükemmel bir yer kiler. Buraya küçük bir tamir yapın, gerekli rafları ve çekmeceleri yerleştirin. Bu oda, dairenin iç mekanının genel tarzı için dizayn edilmek zorunda değildir. Depolama sistemi hakkında düşünülmesi gereken en önemli şey.

Soyunma odası, depolama için en iyi çözümdür. / Fotoğraf: homify.ru

Güvenilir taban

“Sonsuza kadar genç bir iç” oluşturmak için, daireyi uzun süre tamir etmeyi unutabilmeniz için aşınmaya dayanıklı kaplama malzemeleri seçmeniz gerekir. Özellikle nem, sıcaklık değişiklikleri vb. Gibi dış etkenlerin olumsuz etkisine maruz kaldıkları için banyo ve mutfağa dikkat etmeniz gerekir.

Reklamlar