Balayı için En iyi 7 Romantik Şehir

Popüler turistik yerler, balayı için her zaman en iyi seçenek değildir. Kalabalık turist olan yerler, yoğun kafe, bar, restorantlar ise şehir izlenimini mahvedebilir. Dünyada ünlü turistik yerlerin görülmesi, sıradan bir seyahat için en uygundur.


Balayı romantizmini tam olarak hissetmek için yeni evliler nereye gitmeli?


Maldivler, Hint Okyanusu

Oraya nasıl gidilir? Bir bilet alın. Mali.
Beyaz kumsallar, masmavi sular ve sıcak Hint Okyanusu – herhangi bir turistinin değerli rüyası. Önceden, bu rota yalnızca zengin turistler için mevcuttu. Artık herkes ucuz bilet alabilir ve balayı gezisine gidebilir.
Mercan resiflerinin ve okyanusun keşfedilmemiş derinliklerinin bolluğu kayıtsız dalış meraklıları bırakmayacak. Ancak, sıradan turistlerin anlayışındaki plaj tatili sadece uzaktaki plajlarda geçerlidir. Eğer başkent Mali’de bikinili olarak görünürseniz, yerel polis sizden giyinmenizi isteyecektir. Maldivler’de tatiller hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Nasıl para harcarsınız? Bir tekne kiralayın ve keyfini çıkarın. Eğer paranız var ise, zengin bir tatil için deniz uçağı kiralayıp çevreyi keşfedebilirsiniz.

Vahşi plajlara gidin ve yerel mutfağı keşfedin. Deniz ürünleri ve balık seçerseniz akşam yemeği 10-15 dolar gibi bir ücret ödersiniz.


Marakeş, Fas

Oraya nasıl gidilir? Marakeş için bir bilet alın.

Yüzlerce romantik riad’ın (geleneksel Fas sarayları) büyülü ışığı ve Arap gecelerinin atmosferi, Marakeş’i yeni evliler için en romantik bir yer yapar. Afagay Çölü’nde iki kişilik bir masa rezervasyonu yapın ve mum ışığında akşam yemeğinde güneşin batışını izleyin.

Çok kasvetli? O zaman lüks bir riad siparişi verebilir ve yöneticilerden şafakta uyanmalarıni ve heyecan verici bir balon gezisine çıkmalarını isteyebilirsiniz. İlk güneş ışıklarının Atlas Dağlarını nasıl aydınlattığını göreceksiniz. Bu sizin için harika bir hatıra olacaktır.

Nerede para harcarsınız? Yerel Kralın bulunduğu bölgedeki hamama gidebilirsiniz.

Ruhun için bir buket topla. Yerel çiçek pazarında bir buket 11 Dolardan fazlaya mal olmayacaktır. Yerel pazarlara özen ve dikkat gösterin. Bir renk ve bir koku en seçici turisti dahi güzel bir keyfe götürecektir.


Sevilla, İspanya

Oraya nasıl gidilir? Sevilla’ya bir bilet alın.

Sonsuz güneşin şehri Sevilla, İspanya’nın en romantik şehri olarak bilinir. Güzel meydanlar, güzel kokulu yasemin, çatıda barlar ve birbirine sarılmak, romantik öpücük ile keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm bunlar, ana caddeden görülebilir.

Yaz aylarında, Alcazar Sarayı’nın bahçesindeki açık hava konserleriyle harika kıyaslanamaz bir şekilde eglenebilirsiniz. Gün içinde öğleden sonra, Plaza of Spain’in karo köprülerinden oluşan bir kanalda tekneye binebilirsiniz. Ayrıca, ateşli ve tutkulu flamenko danslarına bakabileceğiniz ve belki de bu eğlenceye siz de katilabileceğiniz yer burasıdır.

Nerede para harcarsınız? Barı olan bir tekne kiralayın ve bir geziye çıkın.

Çatıların üzerine çıkın ve şehrin panoramik manzarasını gün batımı ışığında izleyin.


Washington DC, Amerika

Oraya nasıl gidilir? Washington’a bilet alın.

Amerika’da her gün çok şey oluyor. New York 24 Saat uyumuyor. Florida’da ebedi mekanlar ve büyük kanyon’da turistler fazla kalabalık değildir. Tatillerini olabildiğince romantik geçirmeye karar veren çiftler, sakin ve rahat, çiçek parkları, kemerli köprüler ve küçük aile restorantları şehri olan Washington.

Güneşli günlerde Cape Haynes’e tekne turu yapabilir ve suyun kenarında piknik yapmakta harika olur. Gün batımının keyfini çıkarın.

Nerede para harcarsınız? Şehrin yakınında en pahalı restorant veya otel odasında iki kişilik bir akşam yemeği siparişi verebilirsiniz.

Alacakaranlıkta Ulusal Alışveriş Merkezin’de dolaşın, Fenerlerin ışığında beyaz mermer anıtları kalıcı bir izlenim olacaktır.


Perth, Avustralya

Oraya nasıl gidilir? Perth’e bilet alın.

Perth’de müzikli bir balayı bulacaksınız. Parlak güneşi ve deniz kenarındaki konumu sayesinde, manzaraları ve sıcak havası ile sizleri memnun edecektir. Caz mahzenlerine gidin ya da Fremantle Sanat Merkezinde pikniğe gidin. Burada genelde ekim ayından Mart ayına kadar ücretsiz harika müzikler dinleyebilirsiniz.

Doğa severler tenha olan Bennion plajını takdir edeceklerdir. Burada gün batımına ve yerel mutfağa hayran olabilir veya romantik atmosferden en iyi şekilde yararlanmak için Mosman Parkta’ki Chidley koruma alanını gezebilirsiniz.

Nerede para harcarsınız? Hillaris tekne limanından Rottnest Adasına özel bir helikopter ile gidin.

Zirveye tırmanın ve şehrin harika gece ışıklarının tadını çıkarın.


Mexico City, Meksika

Oraya nasıl gidilir? Mexico City için bilet alın.

Mexico City romantik bir şehir olmayabilir. Ancak bu sadece ilk bakışta. Daha derinlere bakın, tamamen farklı bir kültür ve gelenek katmanını göreceksiniz. Akşamınıza Roma Kuzeyindeki küçük bir masada bir kokteyl ile başlayın. Daha sonra yemek salonunda yerel mutfağı deneyin. Alışılmadık içecek, yiyecek kombinasyonlarını seçin. Böyle bir gezi sıradışı olacaktır.

Nerede para harcarsınız? Teraslı herhangi bir beş yıldızlı otel de oda rezervasyonu yapın ve bütün gece yıldızları izleyin. Daha romantik ne olabilir ki? 🙂

Chapultepec Park’ta uzanıp güneşlenin, yerel pazarları keşfedin.


Kırım, Rusya

Oraya nasıl gidilir? Simferopol için bilet alın.

Rusya, balayınızı geçirebileceğiniz yerler bakımından da zengin. Swallow Nest’e gidin veya Evpatoria’nın kumlu plajlarında tatilin keyfini çıkarın.

XIX. Yüzyılın saray kompleksi, Livadia, Vorontsov veya Massandra saraylarında bulunan bir peyzaj parkı ile mimari severleri memnun edecek. Yerel şarap ve ucuz restorantlar bir ailenin bütçesini koruyacaktır.

Nerede para harcarsınız? Kırım eğlence açısından zengindir. Burada ip atlama, yamaç paraşütü yapabilir veya yerel şarap imalathaneleri gezebilirsiniz.

Karadenizde deniz anası yakalamak veya Kırım’ın tarihi yerel müzelerini keşfetmek, Moskova’daki bir restorantda bir fincan kahveden daha fazlasına mal olmaz.

Reklamlar