Bir Genç ile Seyahat İncelikleri

Gençlerle seyahat etmek, öğretim yeteneklerinizin ciddi bir testi olabilir. Kasvetli bir çocuğun tatilinizi bozmasını önlemek için, sık sık çocuklarıyla seyahat eden ebeveynlerin yanı sıra deneyimli psikologların tavsiyelerini kullanın.

Photo by Haley Black on Pexels.com

Yaklaşan Seyahatinizi Birlikte Planlayın

Gençler genellikle kendilerini yalnız ve gereksiz hissederler. Çocuğa, görüşünün sizin için çok önemli olduğunu gösterin. Yaklaşan gezisini planlamasını, ziyaret edilebilecek ilgi çekici yerler hakkında bilgi bulmasını, geziler ve oteller hakkındaki turist yorumlarını okumasını isteyin. İdeal olarak, genç gezgin, seyahatin ideolojik ilham kaynağı ve düzenleyicisi olduğu izlenimine sahip olmalıdır.

Yolculuk sırasında bir gencin sıkılması durumunda, ona küçük ama önemli işler yapması talimatını verin: haritaya bir rota koymak, bir seyahat günlüğü doldurmak, fotoğraf çekmek ve ilginç olayları rapor etmek gibi.

Photo by Catarina Sousa on Pexels.com

Genç ve akranları arasındaki iletişimi düzenleyin

Bir gencin sadece şirketinize değil, aynı zamanda meslektaşlarınızla iletişime ihtiyacı vardır. Akranlarıyla tanışabileceği veya yaşına göre çocuklar için eğlence sağlayacak turlar bulmaya çalış. Kapsamlı bir kültür ve spor programı, kamp ateşi etrafında akşam dansları, eğlence parkları gezileri, rafting ve vagon turları ile tur operatörlerinin tekliflerine dikkat edin. Kaliteli animasyonlu otelleri seçin.

Gadget’larınızı evde bırakın

En azından evde elektronik oyunların bulunduğu bir dizüstü bilgisayar ve mümkünse bir akıllı telefon ve oynatıcı bırakmaya ikna edin. İlk üç gün surat asacak ve sıkılacak, sonra uzlaşacak. Çocuğun ne kadar aktif ve sosyal olacağına, sorulara kaşlarını çattığı ve tek heceli cevaplarının geleceğine şaşıracaksınız. Sorabilirsiniz, bir gencin uçak yolculuğu ve tren seyahati sırasında ne yapması gerekir? Bu duruma hayran kalacak ve sizinle sohbet edecektir.

Kişisel alanınıza iyi bakın

Yolculuk sırasında bütün günü, gençlerin eşliğinde geçirirseniz, o zaman akşama doğru hem hafif bir yorgunluk hem de emekli olmak arzusundasınız demektir. )) Yoğun bir gezi ve eğlence programının ardından tamamen rahatlamak için, bitişik odalara sahip bir oda ayırtın. Bu durumda, her biriniz rahatlatıcı bir akşam uykusu ve iyi bir uyku için kişisel bir alana sahip olacaksınız. Bu daha pahalı olacak ama buna değer.

Pasif olan alternatif açık hava etkinlikleri

Tatilde, olabildiğince bir çok şeyi yakalamak istiyorum ve akşam geç saatlere kadar eğlenip yerel manzaraları keşfediyorsunuz ve sonra yorgun, odanıza dönüp yatağa düşüp uykuya dalıyorsunuz. Yorgunluğa dayanarak karşılıklı nitelemeyi ve skandalları önlemek için, havuz kenarında veya balkonda şezlongda pasif eğlenceye sahip dış mekan aktivitelerini değiştirin.

Bu tamamen gevşemenize izin verir.

Bir gençle bir geziyi uygun şekilde organize ederseniz, ciddi çelişkiler önlenebilir. Küçük sürtünme zamanla unutulacak ve bir uyum hissi sadece parlak, güneşli fotoğraflarda değil, kalbinizde de kalacaktır.

Çocuğunuz yolculuk sırasında hastalanırsa ne yapmalı, burada okuyun.

Reklamlar