İngilizce Öğrenmek İçin Filmler

TV şovları ve filmler İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

English.com portalına göre, ingilizce öğrenenlerin %57.4’ü TV şovlarını ve filmlerini becerilerini artırmak için kullanmaktadır. Böyle bir ekstra detaylandırma etkinliği ile doğrulanmıştır.

Bu nedenle, kapsamlı bir rehber derlemeye karar verdik: İngilizcemiz için maksimum faydayı elde etmek için ne ve nasıl görünmesi gerektiği.

Hadi başlayalım:

 • Hangisi daha iyi: TV şovları veya filmler?
 • İzlemeden önce öneriler.
 • İngilizce öğrenmek için diziler.
 • İngilizce öğrenmek için filmler.
 • Sıkça sorulan sorular (S.S.S).
No Dizi Başlığı Zorluk Dil Aksanı Altyazı Bölümler
1 Friends Düşük Amerikan İngilizce 230
2 Sex and The City Orta Amerikan İngilizce 94
3 The Big Bang Theory Orta Amerikan İngilizce 279
4 How I Met Your Mother Orta Amerikan İngilizce 205
5 House M.D. Orta Amerikan İngilizce 176
6 Ozark Orta Amerikan İngilizce 28
7 Peaky Blinders Yüksek İngiliz İngilizce 30
8 Gossip Girl Orta Amerikan İngilizce 121
9 Ekst@ Düşük İngiliz İngilizce 30
10 Doktor Who Orta İngiliz İngilizce 163
11 Pride and Prejudice Yüksek İngiliz İngilizce 6
12 Black Mirror Yüksek İngiliz İngilizce 22
13 Dexter Yüksek İngiliz İngilizce 96
14 The Walking Dead Yüksek Amerikan İngilizce 147
15 Young Sheldon Düşük Amerikan İngilizce 63

TV şovları neden ingilizce öğretmek için filmlerden daha iyidir?

Dizi iki ana nedenden ötürü filmlerden daha etkilidir. Bir dizinin tek bölümü bir filmden daha kısadır; ve seri bir bütün olarak daha uzundur. TV şovlarının filmler üzerindeki tüm avantajları:

 • İlk birkaç bölümde, konuşma hızına ve karakterleri telaffuz etme tarzına alışacaksınız.
 • Bundan sonra ne olacağını bulma arzusu. Gerçekten de, insan beyninde eksik bir eylemle, bir çöp kutusunun kokularını soluduğunda olduğu gibi aynı bölgeler aktive edilir.
 • Zeigarnik etkisi, her serinin son diyaloglarını iyi hatırladığınızda, kişinin hafızası daha güvenilir bir şekilde basılır, bu da kesintiye uğrar.
 • Serinin günlük olarak izlenmesi alışkanlık kazanmak daha kolaydır, çünkü 30 dakika film izlemek iki saatten daha kolaydır.
 • TV şovları daha hızlı değişir ve çağdaş temalara ve dilsel değişikliklere uyum sağlar.
 • Modern serilerde, doğal, akıcı konuşma en üst düzeyde görüntülenir. Bir sürü şaka ve deyim.

En İyi Filmlerin Listesi

No Dizi Başlığı Zorluk Dil Aksanı Altyazı Yıl
1 King’s Speach Orta İngiliz İngilizce 2010
2 The Lord of the Rings Orta Amerikan İngilizce 2001-2003
3 The Big Bang Theory Orta Amerikan İngilizce 1994
4 The Green Mile Orta Amerikan İngilizce 1999
5 Forrest Gump Düşük Amerikan İngilizce 1994
6 The Social Network Orta Amerikan İngilizce 2010
7 Fight Club Yüksek İngiliz İngilizce 1999
8 Pulp Fiction Yüksek Amerikan İngilizce 1994
9 The Gentlemen Yüksek İngiliz İngilizce 2020
10 Joker Yüksek Amerikan İngilizce 2019
11 Harry Potter Orta İngiliz İngilizce 2001-2011
12 Home alone Düşük Amerikan İngilizce 1990
13 The Help Orta Amerikan İngilizce 2011
14 The Hunger Games Düşük Amerikan İngilizce 2012-2015
15 A Beautiful Mind Orta Amerikan İngilizce 2001

Maksimum Etki İçin Öneriler

Filmlerden ve TV şovlarından ingilizcenizden en iyi şekilde yararlanmak için bazı ipuçları.

1-Döngülere girmeyin

Duyulan kelimelerin %100’ünü anlamaya çalışın. Genel bağlamı anlıyorsanız, ancak kelime dikkate değer değilse ve ilk karşılaşıldıysa ihmal edilebilir.

2-Mizah dikkat

Ancak paragraf 1, ifade birimleri ve şakalar için geçerli değildir. Karakterler gülüyorsa, ancak nedenini anlamıyorsanız, onu anlamak daha iyidir. İfade garip bir şekilde çeviriliyor ise, tekrar sözlüğe bakın. Geri gelmek ve anlaşılmaz parçaları kurulamak için tembel olmayın.

3-Yaz

Sadece kelimeler değil, ifadeler ve hatta cümleler. Bazen bağlam, anlama ve kullanmada rol oynar. Ezberleyin, alt yazılar olmadan tekrar gözden geçirmeyi deneyin.

İngilizce öğrenmek için en iyi tv şovları hangileridir?

Ana kriter neyin ilginç olduğunu seçmektir. Serinin anlaşılması zor olsa bile, ilginç bir komplo sizi askıda tutacak ve bırakmayacak. Türkçe alt yazı olmadığı sürece.

Ancak, İngilizce öğrenmek için TV şovlarını izlemekten vazgeçmemek için seviyenize uygun olanı seçin.

Belirli bir alana kelime yazmak için tematik serileri (tıp, hukuk) seçin. Belirli bir ülkeye seyahat için hazırlanmanız gerekiyorsa – günlük yaşamın gösterildiği uygun vurgularla komedi ve şovlar.

1.Friends

İzle:
Netflix

Neden tavsiye ediyoruz:

Birçok İngilizce okuluna göre – bu İngilizce öğrenmek için en iyi seridir. Bu, modern Amerikalıların İngilizce dili üzerinde dilsel etkisi olan gerçek bir kültürel fenomendir. Üzerinde bilimsel araştırmalar yapılır. Örneğin, tamamen “tamamen” anlamındaki kelime bu seri sayesinde düzeltildi.

Diğer durum komedileri ile karşılaştırıldığında – kabul edilebilir hız ve yüksek konuşma netliği. Bu nedenle, “Arkadaşlar” yeni başlayanlar için çok uygundur. Bununla birlikte, günlük konuşmayı anlamayı, mizahı yakalamayı öğrenebilirsiniz. Dil uzmanlarına göre , konuşmanın doğallığı ve kullanılan argo ifadeler nedeniyle, İngilizce’yi ikinci dil (ESL) olarak öğrenmek için uygundur.

Özet :
Arkadaşlar – bunlar akrabalık, dostluk bağları ve diğer hassas duygularla bağlantılı altı New York’lu. Mahallede yaşıyorlar ve 90’ların Amerikan gerçekliğinde ilişkiler kuruyorlar. İzleyiciler iniş ve çıkışlarıyla empati kurabilir, iddiasız, ama çok duygusal bir mizahla gülebilirler.

2. Sex And The City

İzle:
HBO

Neden tavsiye ediyoruz:
İngilizce konuşmayı öğrenmek için iyi bir dizi, çünkü içindeki dil karmaşık değil, deyimlerle dolu. Bu, New York’luların karakteristiği olan vurgu ve konuşma tarzıdır.

Bölümler sayesinde, Sovyet sonrası ülkeler ve Amerika Birleşik Devletleri arasında var olan sosyokültürel farklılık takdir edilebilir.

Özet :
Seks hakkında şovdan daha fazla konuştukları aynı seri. New York’ta ikamet eden 30 yaşın üzerindeki dört arkadaş, hayata farklı baksalar da, birbirlerinin yardımına, konsoluna veya Kozmopolit içmeye her zaman hazırdırlar. Kariyer ve ilişkiler kurarlar, erkekleri ve modaya uygun ayakkabıları tartışırlar, zarif bir şaka yaparlar ve arzuları hakkında dürüstçe konuşurlar.

3. The Big Bang Theory

İzle:
Netflix
Prime Video

Neden öneriyoruz:
İngilizce öğrenmek için bu diziyi izlemek altyazılı daha iyidir. Penny’nin anlaşılması kolaysa, Sheldon’ın kahramanı oldukça abartılı ifadelerle serpilir. Ancak İngilizce bilimsel kavramların sıkılaştırılmasına yardımcı olacaktır.

Ancak senaryo yazarları, mizahın karmaşık terimleri anlamadan yakalanabileceğinden emin oldular. Bu nedenle, ortalama bir İngilizce bilgisiyle bile, bu filmi kulaklarınızla algılayabilirsiniz.

Özet :
Her şey güzel garson Penny ile teorik fizikçiler Dr. Leonard Hofstedera ve Dr. Sheldon Cooper arasında komşu bir toplantıyla başlıyor. Tabii ki, son bölümlerde arkadaşlar, aileler ve hatta çocuklar edinecekler.

Ama başlangıçta, genç akademisyenler birçok komik ve çok komik hikayeye sıkıştılar. Bilim ve süper kahramanları anlıyorlar, ancak ilişkilerin, kızların ve Amerikan futbolunun olduğu normal bir hayata hiç adapte değiller.

4. How I Met Your Mother

İzle:
Netflix
iTunes

Neden öneriyoruz:
Bu durum komedisi yeni başlayanlar için İngilizce öğrenmek için seri olarak kaydedilebilir. Ev kelimeleri, “Arkadaşlar” dan biraz daha karmaşık, istikrarlı ifadeler ve deyimsel birimleri dolu.

Kelime dağarcığınızı, Amerikan toplumunda sosyalleşme ve günlük iletişim ile ilgili bir dizi yeni kelime ve kelime öbeği ile dolduracaksınız.

Özet :
“Arkadaşlar” serisinin hayranları için iyi bir seçenek. Ebedi temalar: arkadaşlık ve ilişkiler.

30 yaşından önce yerleşmeyi düşünmeyen Ted, hayatının sevgisini aramak için tüm gücünü bırakmaya karar verir. Ve yakın arkadaşları onu okuldan beri su dökmediği şeye doğru itti. Ve şimdi evleniyorlar: Marshall Lily’ye bir teklifte bulundu.

5. House M.D.

İzle:
Prime Video

Neden tavsiye ediyoruz:
yurtdışında yaşamayı planlıyorsanız, 176 bölümden sonra doktorunuzla kolayca konuşabilirsiniz. Ev, Rusça altyazılarla izlerseniz, Orta düzeyde İngilizce öğrenmek için seri olarak kategorize edilebilir.

House sayesinde, semantik gölgeler ve punklar arasında ayrım yapmak için ironi ve alaycılığı yakalamayı öğreneceksiniz. Tam olarak İngilizce ders kitaplarından okuyanlara ne verir.

Özet :
Dizi, bir hastanede, Dr. House hasta ve personeli arasındaki ilişki etrafında yer almaktadır. Misanropi, sosyopati ve bir teşhis uzmanının eşsiz yeteneğini birleştirir. Ekibi ile birlikte karmaşık tıbbi bulmacaları birbiri ardına nasıl çözdüğünü izleyeceksiniz.

6. Ozark

İzle:
Netflix

Neden öneriyoruz:
yeni başlayanlar için uygun değil. Ancak İngilizce seviyeniz ortalama ve daha yüksekse, sadece günlük ifadeleri değil, aynı zamanda gangster dünyasıyla ilgili bir sözlüğü de öğrenmek istiyorsanız – bu seri ihtiyacınız olan şeydir.

Para planları ve sahtekarlıktan bahsettiğimizden, finansal kelime ile ilgilenenler de yeni kelimeler ve ifadeler öğrenecekler.

Özet :
2017 yılında İngilizce öğrenmek için Netflix serisi, suç draması Ozrak ile doldu. Uyuşturucular, mafya, kirli planlar – Amerikan ailesi, bir başkasının dürüst olmayan oyunu nedeniyle, şimdi beş yıl içinde bir suçlu patron için yarım milyar dolar yıkamak zorunda olan böyle bir bağırsağa girdi.

7. Peaky Blinders

İzle:
Netflix
BBC

Neden öneriyoruz:
Gelişmiş seviye ve üzeri görüntüleyenler için uygundur. Film, Londralılar için özel yerel lehçeler kullanıyor: brummi, Birmingham sakinlerinin özelliği, cockney.

Ama dizi buna değer. Sonuçta, Arsenal koçu bile, Unai Emery bu dizide İngilizce öğrendiğini itiraf etti.

Özet :
yıldız takımı Tom Hardy, Killian Murphy, Oscar adayı Stephen Knight ve diğer onurlu beyler Birmingham’daki suçluların 20’lerini ekranlarda yeniden üretiyorlar. Gangster klanları etki alanlarını paylaşır, ancak Shelby ailesi, marka adı kapakların vizörlerine dikilmiş bıçakları olan işi yönetir.

8. Gossip Girl

İzle:
Netflix

Neden tavsiye ediyoruz:
Dil karmaşık değil, Amerikalı gençlerin iletişim biçimini ve kelime haznesini görüntüler. Aralık Arkadaşlar’da olduğundan daha geniştir. Her serinin başında ve sonunda, anlatıcı sonuçları özetler, böylece izleme sürecinde anlamı sizden uzaklaşsa bile iniş ve çıkışlar konusunda kalacaksınız.

Özet :
Dizi, Yukarı Doğu Yakası ayrıcalıklı okulunun varlıklı lise öğrencilerinin hayatını anlatıyor. Popüler kız öğrenciler entrikaları örer, romanlara başlar, dikkat ve hayranlık için savaşırlar.

Ancak serinin ana sorusu, yerel ünlülerin yaşamından gelen tüm karanlık sırları ortaya çıkaran popüler ve etkili bir blog tutan “GossipGirl”.

9. Extr@

Neden tavsiye ediyoruz:
İngilizce ve diğer dilleri öğrenmek için Extr @-adapte edilmiş seriler. Çok az bilgiye sahip izleyicilere yöneliktir. Gündelik konular gündeme geliyor, oyuncuların konuşması telaşsız, çok açık.

Diyaloglar özel bir tekniğe göre seçilir, böylece kelime haznenizi daha hızlı doldurursunuz. Her serinin ödevleri ve gramer materyali vardır.

Özet :
İngilizce öğrenmek için kolay bir seri. İki arkadaşın, komşularının ve kötü İngilizce konuşan yabancı bir arkadaşın hayatını anlatan bir komedi. Eylem Londra’da gerçekleşir.

10. Doctor Who

İzle:
Prime Video

Neden tavsiye ediyoruz:
İngilizce öğrenmek için İngiliz TV şovları açıkça azınlıktadır. Bu nedenle, Doktor Kim bu vurgusu usta isteyenler için görüntüleme için tavsiye edilir. Aynı zamanda geniş bir İngiliz kültürü katmanını da kapsamaktadır. Bu seri, İngilizce B2 ve üstü bilgi düzeyine uygundur.

Özet :
abartılı bir uzaylı hikayesini anlatan bir bilim kurgu dizisi. Zamanda yolculuk eder ve Dünyayı o kadar hayırsever uzaylılardan değil, diğerlerinden korur. Doktor Kim görünümünü değiştirebilir ve ölüm durumunda yeniden doğar.

11. Pride and Prejudice

İzle:
Prime Video

Neden öneriyoruz:
Üst-Orta seviye için tasarlanmıştır. Ancak Orta Seviyeniz, İngilizce öğrenmek için bu diziyi çift altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

BBC’den altı bölüm, klasik İngilizceye İngiliz aksanıyla hakim olmak ve İngiltere’nin kültürünü ve tarihini incelemek için uygundur.

Özet :
19. yüzyılın İngiliz aristokrasisinin geleneklerini anlatan Jane Austen tarafından aynı adı taşıyan romana dayanan bir dizi. Tartışmalı ilişkiyi, varlıklı bir züppe Bay Darcy’nin beklenmedik şekilde patlak veren aşkı ve varlıklı bir toprak sahibi Elizabeth Bennett’in kızı hakkında konuşuyor.

12. Black Mirror

İzle:
Netflix

Neden tavsiye ediyoruz:
İngiliz ve Amerikalı aktörler tarafından oynandığı için İngilizce öğrenmek için iyi bir Netflix serisi. Bu da her iki aksanın da aynı anda uygulanmasını mümkün kılar.

Dizi teknoloji ile ilgili olduğu için, birçok geeky ifadesi, argo ve felsefi düşünceye sahiptir.

Özet :
Teknolojinin dünyayı nasıl değiştirebileceğine dair bir dizi. Her dizi ayrı bir bölümdür, bu yüzden farklı bir sırayla izlenebilirler. Hikayelerin sonunun her zaman pembe ve bazen de açıkça korkutucu olmaması büyüleyici.

13. Dexter

İzle:
Show Time

Neden öneriyoruz:
İngilizce öğrenmek için diziyi zorluk seviyesine böldüğünüzde Dexter ortalamaya atfedilebilir. Görüntüledikten sonra suç raporlarını daha iyi anlayabilir, orijinalde dedektif hikayelerini okuyabilir, yeni tıbbi ve yasal terimler öğrenebilirsiniz.

Özet :
Çocuklukta yaşanan bir trajediden sonra öldürülmek için karşı konulmaz bir özlem yaşayan Dexter Morgan’ın hikayesi. Ancak bir polis memuru olan babası ona sadece izleri karıştırmayı, kanıtları gizlemeyi ve şüphe etmeyi değil, aynı zamanda bu “armağanı” sistemin cezalandıramadığı diğer katillere yöneltmeyi de öğretti.

14. The Walking Dead

İzle:
amc

Neden öneriyoruz:
Aksiyon sahnelerinin varlığına rağmen, dizinin birçok uzun ve ilginç diyalogu var. Ve anadili pek çok kişi tarafından o kadar seviliyor ki, konuşacak bir şeyiniz yoksa, bu şovu her zaman tartışabilirsiniz.

Özet :
Dizi zombi kıyametini, Amerikan şerifinin ailesini ve küçük bir grup hayatta kalanını nasıl kurtardığını anlatıyor. Yeni koşullarda, tehlikenin sadece yürüyen ölülerde değil, aynı zamanda ürpertici bir korkunun zeminine karşı aptallık ve zulüm yapabilen canlı insanlarda da ortaya çıktığı ortaya çıktı.

15. Young Sheldon

İzle:
Prime Video

Neden tavsiye ediyoruz:
İngilizce öğrenmek için oldukça kolay bir dizi. Tamamen Amerikan mizahıyla dolu.

Özet sözcüklerle, sadece ana karakter ifade edilir, ancak bunların çoğu yoktur, bağlamdan anlaşılırlar. Günlük diyaloglara sahip diğer aile üyeleri, konuşulan İngilizcenizi geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Özet :
Dr. Sheldon Cooper’ın çocukluğunu anlatan Big Bang Theory’nin önündeki bir komedi hikayesi. Dindar bir anne, rustik bir baba, bir eğitmen ve eşit derecede rustik bir kardeş ve kız kardeşi ailesinde Teksas’ta yetişen küçük bir dahi.

Hangi filmler İngilizce öğrenmek için en iyisidir?

Filmler ortalama seviyesi ve üstü olanlar için daha uygundur. Onların yardımıyla, TV şovlarında nadiren gördüğünüz uzun monologları, tartışmalı bir konuyla ilgili argümanları pompalayabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için eğitim hedeflerinize uygun filmler seçin: iş İngilizcesi, teknik, vb. Ancak asıl mesele, resmi beğenmenizdir, bu durumda malzeme daha iyi emilir.

1. King’s Speech

İzle:
Prime Video

Neden tavsiye ediyoruz:
Bu, mevcut iktidardaki Kraliçe II.Elizabeth’in babası olan tarihi bir figürün hikayesi. Babası York Dükü kekemelikten acı çekti. Çok sayıda konuşma terapisti olan sınıflar hiçbir şeye yol açmadı.

Ancak bir gün, klasikten çok kendi tekniğine göre çalışan alışılmadık bir konuşma terapisti tarafından tavsiye edilir. Liderliği altında, kavgalar, siyasi şiddetlenmeler ve diğer komplo kıvrımları ile Kral George VI şimdi ulusun lideri olur ve II.Dünya Savaşı karşısında ilham verici bir konuşma yapar.

Özet :
Bu, baskı ve web tasarımında sıklıkla kullanılan “balık” metnidir. Lorem Ipsum, 16. yüzyılın başından beri Latin metinleri için standart “balık” olmuştur. O zaman, isimsiz bir yazıcı, örnekleri yazdırmak için Lorem Ipsum kullanarak geniş bir yazı tipi boyutları ve şekilleri koleksiyonu oluşturdu.

2. The Lord of the Rings

İzle:
Neftlix

Neden tavsiye ediyoruz:
çeşitli lehçelerle 10 saatten fazla ilginç ve bilgilendirici diyaloglar. Konuşma tarzına alışmak için kesinlikle zamanınız olacak. Dikkat dağıtıcı bir çizim dikkat dağıtıcı olmaz.

Üçleme, güçlü bir edebi temel ile ayırt edilir: J.R.R. Ayrıntılı titiz olan Tolkien. Eski İngiliz dilindeki kelimelerin ve isimlerin köklerini dikkate aldı, efsanelere, efsanelere ve hatta İncil’e atıfta bulundu. Bu nedenle, ilginç isimler, karmaşık kelimeler yazın ve kitapta cevap arayın. Bu ayrıca İngilizce pompalamaya yardımcı olacaktır.

Özet :
İngilizce ve daha fazlasını öğrenmek için bir fantezi filmi. İnsan, elfler, cüceler, hobiler ve orkların ırkları Orta Dünya’da yaşıyor. Ancak refahı, bir zamanlar halkları her şeye gücü halka aracılığıyla aldatan karanlık lord Sauron’un geri dönüşü tarafından tehdit ediliyor.

Yüzük insanlar tarafından kazanıldı ve Sauron karanlığa girdi. Ama şimdi yeniden doğduğuna göre, dünyayı tekrar yönetmek için bir yüzük arıyor. Orta Dünya halkları tarafından desteklenen cesur bir müfreze, bu eseri yok etmeye çalışıyor.

3. The Shawshank Redemption

Neden öneriyoruz:
Bu film, kelime dağarcığını yasal terimlerle doldurmak isteyenler için İngilizce öğrenmek için yararlı olacaktır. Diyaloglar karmaşık değildir. Bu film tüm zamanların kasetlerinde, bu yüzden muhtemelen Rusça izlediniz. Bu nedenle, altyazılı orijinalde, İlköğretim düzeyinde bile izleyebilirsiniz.

Özet :
bankanın başkan yardımcısı, ihanet suçundan hüküm giymiş olduğu karısının öldürülmesiyle suçlandı ve suçlandı. Böylece acımasız Shawshank hapishanesine girer. Hapishane idaresi mahkumlara köle muamelesi yapar. Hapishane içindeki çeteler saldırır ve dövülür.

Ancak kahraman öfkesini kaybetmez, bu mikro kozmostaki yerini alır. Müdürün mali sahtekarlığı örtmesine yardım eder ve başardığı cesur bir kaçış hazırlar.

4. The Green Mile

Neden öneriyoruz:
İngilizce seviyesi Orta Üstü ve Üstü seviyelerini öğrenmek için bir film. Seviye düşükse, ancak kaseti Rusça izlediyseniz, altyazılarla izleyebilirsiniz. Filmdeki kelimeler üzerinde karmaşık bir oyun yoktur ve diyaloglar ve deyimler iyi hatırlanır, bu da kelime haznesini doldurmaya yardımcı olur.

Özet :
Bir klasik haline gelen hapishane hakkında başka bir film. Polisler bu sefer iyi çocuklar. Ve mahkumların hepsi kötü değil. Ölüm cezasına çarptırılan John Coffey, insanları nasıl iyileştireceğini biliyor ve işlemediği suçlarla suçlanıyor.

5. Forrest Gump

İzle:
Prime Video

Neden öneriyoruz:
kahramanın gelişimsel bir bozukluğu var, bu yüzden basit ifadelerle yavaş konuşuyor. Ve kelime dağarcığı karmaşık değildir. Bu nedenle, bu film İlköğretim seviyesine sahip izleyiciler için İngilizce eğitimi için uygundur.

Bu, tırnak içine alınmış klasik bir banttır, bu yüzden ondan gelen ifadeler modern dilin istikrarlı ifadeleri haline gelmiştir. Onları hatırlayın ve konuşmanızda kullanın.

Özet :
Forrest Gump, zihinsel bozukluğu olan ve olaylı bir yaşam sürmeyi başaran bir kişidir. Vietnam’daki savaşa girdi, kendi işini kurdu, teknoloji şirketlerinin hisselerine yatırım yaptı, spor malzemeleri reklamı yaptı ve masa tenisi oynadı. Aşık olmayı ve baba olmayı bile başardı.

Yol boyunca dokunmak, Amerikan tarihinin önemli kilometre taşlarını tanımanızı sağlar.

6. The Social Network

İzle:
— Prime Video

Neden öneriyoruz:
film bilgisayar ve programlama ile ilgili İngilizce öğrenmek için faydalı olacaktır. Ayrıca finansal konular, kurumsal haklar ve sosyal ağlarla ilgili kelime hazinesi de olacaktır.

Senaryo, doğal diyalogların ve komik ifadelerin ustası olarak kabul edilen Aaron Sorkin tarafından yazılmıştır.

Özet :
Dünyadaki en popüler sosyal ağın oluşturulması hikayesi. Film, Facebook haklarıyla ilgili tartışmalı konuları, kavgaları ve davaları ele alıyor. Mark Zuckerberg’in söylediği gibi, her şey biraz yanlıştı.

7. Fight Club

İzle:
Prime Video

Neden tavsiye ediyoruz:
Üst-Orta ve üstü düzeyde bilgi sahibi olan İngilizce öğrenmek için bir film. Büyüleyici diyaloglar ve monologlar, felsefi düşünceler. Ve bazıları saf doğaçlama. Bir sürü argo ve zor kelimeler.

Ancak bu örnekle, sadece konuşmayı nasıl kısa tutacağınızı değil, düşüncelerinizi uzun ve zengin bir konuşmada nasıl ifade edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Çünkü film kitaba göre ayarlanır, izledikten sonra romanı okuyarak kelime hazinesini düzeltebilirsiniz.

Özet :
Bu, yanlış tanıtımın ne yapılabileceğinin bir örneğidir. Gişede başarısız olan David Fincher’ın filmi daha sonra bir kült oldu. Kahramanın Jack ve Alter Ego’su Tyler Durden, bir yeraltı örgütü, Dövüş Kulübü’nü ve “Smash” planını nasıl hayata geçirdiğini anlatıyor.

En derin anlam bir orta yaş krizi, tüketici ekonomisine yönelik eleştiriler, malların eşit olmayan dağılımı ve görünüşte insanlar için aşırı coşku.

8. Pulp Fiction

Neden öneriyoruz:
İngilizce öğrenme açısından, bu karmaşık bir film. Altyazılarla izleyin, ilginç ifadeler yazın, konuşma dönüşlerini ezberleyin. Ancak alışılmadık diyalogları dinleyebilir ve bir sürü havalı argo, gangster kelimesi ve kelime öbeği öğrenebilirsiniz.

Özet :
uyuşturucular, cinayetler, çok kan, başlık rolünde Uma Thurman – resmin yönetmeninin kim olduğu hemen belli. Quentin Tarantino doğrusal olmayan arazilerin ustasıdır. Bir yıldız kadrosu topladı ve bu bant, listemizdeki birçok kişi gibi bir kült. Gangsterlerin, bir boksörün, bir suçlu patronun, karısının hikayelerini iç içe geçiriyor.

9. The Gentlemen

Neden tavsiye ediyoruz:
arsa İngiltere’de gelişir, oyuncular gerçekten yıldızdır ve seçkin İngilizleri içerir, bu nedenle kahramanların özel vurgusu. Birçok diyalog, monolog, şaka. Suç ifadeleri ve keskin kelimeler var.

Pulp Fiction ile aynı şekilde izleyin – altyazılı, bireysel ifadeleri kaydedin. Filmin 2020 olması da önemlidir, bu da içindeki dilin en alakalı olduğu anlamına gelir.

Özet :
Tanınabilir el yazısı Guy Ritchie olan başka bir yönetmen. Beyler – bu, İngiltere’ye taşınan ve ot ticaretinde bir isim ve servet kazanan anlayışlı bir Amerikalı’nın hikayesi. Ancak, işi satma ve sessiz bir emekli maaşı ile ilgili soru ortaya çıktığında sorunlar başladı.

10. Joker

Neden tavsiye ediyoruz:
İngilizce öğrenmek için bu film, derin tonlara sahip diğer kasetler gibi oldukça karmaşıktır. Orijinalde izlemenin ana avantajlarından biri, tercüme edildiğinde ülkeye uyum sağlayan Arthur’un günlüğündeki girişleri okuma yeteneğidir. Unutulmaz ifadeler, biraz tıbbi kelime.

Özet :
Stand-up komedyeni olmak isteyen zihinsel bozukluğu olan bir palyaço Arthur Fleck’in hikayesi. Toplumunun reddedilmesi, zulüm onu ​​bir suça itiyor. Ve böylece, iç işkence yoluyla, Gotham antagonistlerinden biri olan kahraman Joker doğar. Filmin sonunda Bruce Wayne’in ebeveynlerini öldürerek çocuğu süper kahraman ve koruyucusu Gotham City’nin yoluna itti.

11. Harry Potter

İzle:
— Prime Video

Neden tavsiye ediyoruz:
İngilizce öğrenmek için bu film iyidir, çünkü 8 bölüm vurguya, konuşma şekline alışmanıza ve örneğin değnek (sihirli değnek) gibi anahtar kelimeleri hatırlamanıza izin verecektir. İlk dizideki ana karakterler sırasıyla 11 yaşındadır, diyaloglar basittir, serilerden serilere geçerken daha karmaşık hale gelecektir. Bir başka güzel bonus ise, Hagrid’in okuma yazma bilmediği, ancak brummi’nin özel bir lehçesini konuştuğu keşfidir.

Film, tipik olarak İngiliz kalıcı ifadeleri, deyimleri ve Amerikan İngilizcesinde başka bir deyişle ifade edilen bireysel kavramlara sahiptir.

Özet :
Hikaye, ailesinin ölümünden sonra çok dostane olmayan amcalar ve teyzelerden oluşan bir ailede büyüyen on bir yaşındaki Harry Potter hakkında anlatıyor. Bir sonraki doğum gününde, onun bir sihirbaz olduğu ortaya çıktı, ancak basit değil, efsanevi. Ailesi araba kazasında değil, kötü büyücü Voldemort’un elinde öldü. O gün Harry, Voldemort’u öldüren çocuk oldu.

Film, sihir, arkadaşlık, ilk duygular, karanlık güçlerle mücadele okulundaki maceralarını anlatıyor.

12. Home alone

Neden tavsiye ediyoruz:
Çocuklar için bile anlaşılır olacak kolay İngilizce. “Her gün için” birçok basit ama akılda kalıcı ifadeler vardır.

Özet :
Büyük bir aile Noel tatillerine gidiyor ve sekiz yaşındaki Kevin’in evini unutuyor. Annesi umutsuzca eve dönmeye çalışırken, adam “yalnız” hayatını düzenler: süpermarkete gider, yiyecek sipariş eder ve evi soyacak haydutlarla savaşmaya hazırlanır.

13. The Help

Neden öneriyoruz:
Konuşma hızı ılımlı ve tarz okunaklı iken birçok diyalog ve monolog var. Diğer kitap tabanlı filmler gibi, bu film de çeşitli kelime dağarcığına sahiptir. Özellikle sözlüğü ödevle ilgili ifadelerle dolduracaksınız.

Ve henüz İngilizceyi çok derinlemesine anlamayanlar için filmin adı bile bir vahiy olacak. Yardım sadece yardım değil, aynı zamanda onu sağlayan kişilerdir, kuldur.

Özet :
Film, 60’ların Amerika’nın güney eyaletlerindeki siyah hizmetçilerin hayatını anlatıyor. Üniversiteden mezun olan Skiter memleketine döner. Özgür ahlakı, tipik bir ev hanımı olmasına izin vermez. Gazetecilik hayalleri kuruyor ve bir dizi olaydan sonra, el işçilerinin öykülerini içeren bir kitap yazmaya karar veriyor.

14. The Hunger Games

İzle:
Prime Video

Neden tavsiye ediyoruz:
Açık bir Kuzey Amerika aksanı, iyi diksiyona sahip aktörler, kısa ve basit diyaloglar. Son bölümde daha süslü hale gelmelerine rağmen. Film farklı türleri birleştiriyor, arsa büyüleyici, bu yüzden kolayca birini değil, dört parçayı da izleyeceksiniz.

Özet :
Klasik distopya. Geleceğin ülkesi Panem, 13 bölgeye ayrılmıştır. İnsanları korku içinde tutmak için ülkenin liderliği her yıl Kanlı Açlık Oyunları’na sahiptir. Onlarda, 12-18 yaş arası ergenler sadece biri kalana kadar birbirlerini öldürürler.

Ve tüm bunlar Katnis Everdeen oyunlara katılana kadar aynıydı.

15. A Beautiful Mind

Neden tavsiye ediyoruz:
Akıcı diyaloglar, bilimsel terimler, bu yüzden altyazılarla izlemek ve hatta durmak zorundasınız. Ancak büyüleyici arsa, izlemeyi bırakmaya izin vermeyecektir.

Özet :
Bu film, şizofreniye rağmen, bilimde başarı elde edebilen, bir koca ve baba olabilen ve prestijli bir ödül kazanan Nobel ödüllü John Nash’den bahsediyor. Ve en önemlisi, hastalığınızı kontrol altına alın.

Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce öğrenmek için filmleri ve TV şovlarını kullanmak istiyorsanız, muhtemelen sorularınız var. En yaygın olanların cevaplarını topladık.

Filmleri ve TV şovlarını kendi başıma İngilizce öğrenebilir miyim?

Bu yöntem, normal çalışmaya ek olarak veya en azından Konuşma kulübüne ek olarak kullanmak daha iyidir. Dinlediğini anlama becerilerini geliştirir, kelimeleri genişletir ve telaffuzu geliştirmeye yardımcı olur. Ama dilbilgisi, okuryazar yazma ve hatta okuma – bu yöntemi kullanarak ustalaşmayacaksınız.

Bu öğrenme yöntemi telaffuzu geliştirmeye nasıl yardımcı olur?

Dinlemenin yanı sıra konuşmayı daraltmak istiyorsanız, duraklatın ve karakterlerden sonra tekrarlamaya çalışın. Bir ses kaydedicisine kayıt yapabilir, sonra kendinizi dinleyebilir, orijinalinden farklılıkları bulabilir ve tekrar çalışabilirsiniz.

TV şovları ve filmler olmadan İngilizce öğrenebilir miyim?

Evet, ancak filmler ve TV şovları “evlenmeye” yardımcı olur. Bir dil öğrenmenin bu yolu, konuşmayı bağlam içinde anlamayı öğretir, birçok kelime, istikrarlı ifade, şaka ve hatta küfür öğrenirsiniz. Bir yabancının hesaplanabileceği taşıyıcıların mizahını anlayamamak bu kadar önemsememek ve yetersizliktir.

İngilizce TV şovlarını ve filmlerini izlemek daha iyi nerede?

Bunları tek tek satın alabilir, abonelik yoluyla veya yasa dışı olarak hizmetlere bakabilirsiniz. Yasadışı hizmetlerin dezavantajı, her zaman yüksek kaliteli görüntü ve ses değil, çok fazla reklamdır, uzun süre arayabilir ve ihtiyacınız olanı bulamazsınız.

Tek bir satın alma, bu seçeneklerin en pahalısıdır. Abonelik hizmetleri, her şeyi tek bir yerde bulabileceğiniz en uygun seçenektir. Nüanslardan herkesin iyi bir film kütüphanesi ve çift altyazısı yoktur.

Altyazılı veya altyazısız izlemenin en iyi yolu nedir?

Altyazılar resimden ve algıyla kulaktan uzaklaşır. Ancak seviyeniz hala düşükse veya izlemeye yeni başlıyorsanız, altyazılar kurtarmaya gelebilir. İlk etapta Rusça altyazılardan kurtulmak daha iyidir. Eğer sözlükte bilmediğiniz kelimeleri ararsanız ve sadece ekranda görmekle kalmazsanız, anlamını hatırlamak daha iyidir.

İngilizce’yi benzer yöntemlerle, TV şovları olmadan nasıl pompalayabilir?

Filmleri ve fragmanları çeviren projelere gönüllü olarak katılın. Temanıza yakın bir film yoksa, TED Sohbetleri ve belgeselleri izleyin.

 

Reklamlar