Sizi Suskun Kılacak Sanat Eserleri

Büyük sanat eserleri susturulmaz ve düşünme yeteneğinden mahrum olmaz, bu mümkün mü? Hayır, aksine, yaratıcılık enerji verir, bunun hakkında konuşmak ve onun hakkında konuşmak istiyorum. İlham verir ve sizi düşündürür.

Ama belki de aşağıda bu işler şaşırtıcı olabilir ... İzleyin ve keyfini çıkarın!

Dergi Rafı

"Görünmez adam" olarak da adlandırılan Çinli sanatçı Liu Bolin, özel bir makyaj yardımıyla görünmediği fotoğraflar çekiyor.

Flamingo Adamı

Bu hem bir kuş hem de bir beyindir. Bu, insan vücudundaki hayvanları ve iç organları tasvir eden çarpıcı Gezina Marwedel insan-hayvan serisidir.

İnsan Kurbağa

Vücut boyama sanatçısı Johannes Stotter de insanları hayvanlara dönüştürdü. Bu durumda, beş kişi bir kurbağayı tasvir eder.

21. Yüzyılın "Düşüşü"

Laura Spektor'un Müze Anatomi serisi , 19. yüzyıl kadınlarının resimlerini erkek vücudunda yeniden yaratıyor - bu onun kocası, diğer sanatçı Chadwick Grey. Yaptığı işin ana paradoksu, bir kadının orijinal resminin bir erkek tarafından boyanması ve şimdi bir erkeğin vücudundaki bir kadın tarafından yeniden çizilmesidir.

Kravat Hattı

Aakash Nihalani'nin en son eserleri , bir kişinin delip geçtiği yanılsamasını yaratmak için bir neon şerit ve bir 3D hile kullanıyor.

Örme İnsanlar

İp örgüsü ile sanatçı Olek , reklam panolarını, arabaları ve tüm treni renkli iplikle kapladı. Sanatçı genellikle kamu tesislerinde ve galerilerinde örme insanları kullanıyor. Hawaii'deki son bir proje sırasında, ekibini tüplü dalış yapmaya bile zorladı.

Sanatçı yerinde

Sanatçı Marina Abramovich genellikle bedenleri bir nesne ve yaratıcılığının bir aracı olarak kullanır. 2010 New York Modern Sanat Müzesi'ndeki ( MOMA ) retrospektifi sırasında çıplak modeller kapılarda ve duvarlarda durdu. Ancak en büyük cazibe Abramovich'in kendisiydi. Müzenin ziyaretçileri saatlerce oturup oturup gözlerinin içine baktılar.

Yatan Kadın Vadisi

Karl Warner'ın Bodyscapes serisi , çöller ve dağ sıraları oluşturmak için çıplak vücutlar kullanıyor. Her çalışma, hepsi bir kişiye ait olan çok sayıda vücut bölümünden oluşur.

Erimiş Halı

Azerbaycanlı usta Faig Ahmed'in gerçeküstü el yapımı halıları gözlerimizin önünde erir gibi görünüyor.

Michelangelo kabak oyma

Sanatçı Ray Villafan , inanılmaz derecede gerçekçi görüntüler yaratan bir usta oldu. Ultra gerçekçi yüzlerini yaratmak için, bir heykeltıraş gibi mermer bir balkabağının yüzeyinde oyuyor.

Kumaş evi

Koreli sanatçı Do-Ho Suh, yabancı bir ülkede yaşarken çok hastaydı ve kumaştan yeniden yaratmaya karar verdi. Bütün eserleri çok detaylı. Sadece oda değil mobilya da yaptı.

Platin Kafatası

Sanatçı Damien Hirst'in heykeli 2007 yılında yapıldı. Alında yer alan armut biçimli pembe elmas dahil olmak üzere 8601 kusursuz elmasla kaplanmış bir insan kafatası şeklinde dökme platinten oluşur. Kafatasının dişleri orijinaldir ve Londra'da Hurst tarafından satın alınmıştır. Bir sanat eseri izleyicinin ölümünün bir hatırlatıcısıdır.

İnanılmaz eller

1990 yılında, Guido Daniel vücut boyama tekniğini geliştirdi ve eserleri reklam ve reklamlarda, moda etkinliklerinde ve sergilerde kullanıldı.

Çöplerden

Nijeryalı Dotun Popula hurda metal toplar ve bunun dışında gerçek sanat eserleri yapar.

Ne düşünüyorsun, sanat suskunluğu mahrum edebilir mi? Hangi sanat eserleri sizi en çok şaşırttı?

 

Reklamlar
Reklamlar