Daha Güvenli Yarın Platformu Gelecekle İlgili Soruları Yanıtlıyor

Kaspersky Laboratuvarı, “Uçan makineler ne zaman geleneksel makinelerin yerini alacak? İnsanlığın geleceği hakkındaki soruları yanıtlayan (Güvenli Yarın platformunu) başlattı. veya “2050’de 3D ne yazdırılabilir?

Platform, yaratıcı ajans Instinct BBDO tarafından geliştirilen bir sinir ağı tarafından destekleniyor. LED ekranda günün her saati kısa tahminler gösterilecektir.

Safer Tomorrow platformu için özel olarak oluşturulan sinir ağı, yeni mimari ve makine öğrenimi tekniklerini kullanır. Talepleri analiz etmek ve tahmin yapmak için kullanılan algoritma, popüler bilim kitapları ve dergileri, özel medya ve bloglar dahil olmak üzere yüz binlerce kaynaktan alınan bilgilerle donatıldı. Ayrıca Kaspersky Lab tarafından dünyanın her yerinden gelecek bilimcilerin, bilim adamlarının ve İnternet kullanıcılarının geleceği ve onun siber güvenliğini nasıl gördüklerine dair etkileşimli bir proje olan Earth-2050‘den alınan verileri kullandık.

Reklam panosu, Yeni Zelanda’da, Wairarapa kıyısındaki deniz fenerinin yakınında kuruldu.

Kaspersky Platformu Yarının Sorularını Yanıtlıyor

  • Uzay reklamcılığını ne zaman kullanacağız?

2050’ye gelindiğinde, Dünya’nın yörüngesinde reklamları atmosfere yansıtan yeni bir uydu ağı var. Böylesine güçlü bir sinyal için enerjiyi toplamak için güneş pilleri kullanıyorlar. Her uydu, gökyüzünün belirli bir bölümüne aynı anda birkaç görüntü yansıtabilir. Şimdi gökyüzüne bakıldığında bulutların arasında reklam sloganları görmekten kimse şaşırmıyor.

  • İnsanlık benzini ne zaman tamamen terk edecek?

Ham petrol rezervleri yılda 4 milyar tonun üzerinde bir hızla yok oluyor – bu yüzden olduğu gibi devam edersek, bilinen petrol yataklarımız 53 yıl içinde tükenebilir.

  • Gelecekte yapay adalar ve takımadalar yaratacak mıyız?

Şimdi, genetiği değiştirilmiş hızlı büyüyen mercanlarla, önceden tasarlanmış özelliklere sahip yeni bir ada kolayca yetiştirilebilir. Bu biyoteknoloji yöntemi, Pasifik Okyanusu’nda yepyeni bir kıta yetiştirmek için bile kullanılıyor.

About Author /

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search

%d blogcu bunu beğendi: