Hakkında

Erdem ÇETİN

Merhaba! Benim adım Erdem ONEYAZIO’nun arkasındaki adam benim. Ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Nereden başlasam!!! Yaşamım boyunca yazma konusunda pek becerekli olamadım. Ne zaman yazmaya başlasam hepsini sonunda çöpe atıyordum. Ya da anlatmak ve yazmak belki utandırıyordu.

Aslında uzun süre önce kendime ait ya da genel amaçlı bir blog sitesi kurmayı planlıyordum. İnşaat sektöründe çalıştığım için buna pek fazla zamanım olmuyordu. Vaktimin hepsini internet ortamında sadece yazı yazarak ve gittiğim her yerde yaptıklarımı anlatmak gördüğüm yerleri göstermek ve paylaşmak biraz zor geliyordu, çünkü beni her akşam 19:00’dan sonra biri prenses ve ikisi prens olan çocuklarım bekliyordu.
Ve artık kararımı verdim…

Bu sitemde kişisel tecrübelerimi, fikirlerimi, gündelik hayatı yazarak bir vakit sonra sıkılmak değil, ya da bugün ne yazsam diye düşünmek değil. Gittiğim ve gördüğüm ülkelerde ne yaptım neler keşfettim ve ziyaret ettiğim yerlerde ki favorilerim nelerdir sizlerle paylaşmak. Sizlerin yorumları ile uzmanlaşmak. Aslında bu site de yalnız değilim, çok sevdiğim bir arkadaşımın cesaret edip yaptığı, benim hayal ettiğim ve yapamadığım dünyayı dolaşmak için bir sırt çantalı seyyah gezgin olmaktı.  Bu sebep ile Emre Can Kaya’nın seyir defterini de Gezi defteri menüsünde bulabilirsiniz.  Unutmamak gerekir ki, ”Yolculuklar bizi kendimize geri getirir.”-Albert Camus söylediğine kesinlikle katılıyorum. İnsanlar bulundukları yerden 3 saatlik başka bir yere seyahat ettiğinde bile kendisini bulmaktadır.
İster Dünyayı geziyor olun, ister yakındaki bir şehri ziyaret ediyor olun, öğrenmenin ve seyahat etmenin el ele gittiğine inanıyoruz. Bu nedenle bazen, Ailem ile seyahat ediyorum. Aile seyahati, kendiniz için deneyimlemeniz daha güzel olacaktır.
Seyahat rüyan nedir? Güneydoğu Asya’da sırt çantasıyla mı? Akdeniz’e yelken açmak? Amerika’dan geçmek mi? Belki bir yaz, bir yıl veya daha uzun?
Şu anda seyahat eden binlerce insan var. Bazıları yalnız, bazıları da ailesi ile tanımak, görmek ve paylaşmak için, benzersiz yollarıyla seyahat etmektedirler.
Seyahat hayatımızı değiştirdi. Belki seninkini de değiştirebilir.
Çok sık seyahat eden insanların başarılarının altında her zaman yatan kriterler bulunur.

Bu nedenle,
  • Cesaretli olmak
  • Hak etmek
  • Plan yapmak (bu beceriyi sağlamak)
  • Anı yaşa gününü gün et (elbette bu sözü kullanmak günümüz ekonomisinde nasıl tura çıkılır) ayrı bir konu….
Hayalini gerçekleştir. En önemlisi bu olsa gerek.

Reklamlar